Листи до редакції

44-річний житель Соснівки отримав у Львові нове серце – успішну операцію провели після 22-річної перерви

У ніч з 8 на 9 червня, у Львівській обласній клінічній лікарні вперше після 22-річної перерви провели посмертну трансплантацію

Від донора у медзакладі пересадили серце та нирку, ще одну нирку передали команді Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги

Донором був 56-річний житель села Лани, що у Львівському районі. У чоловіка стався геморагічний інсульт, після чого лікарі констатували смерть головного мозку. Згоду на посмертну трансплантацію надали дружина та діти.

Особливістю цієї операції стало й те, що команда лікарні проводила її без залучення фахівців з інших медзакладів. Процесом керував кардіохірург ЛОКЛ Дмитро Бешлей, який до того брав участь у семи таких операціях за кордоном.

“У нас самодостатня команда. До того ж, трансплантація серця технічно є не найскладнішою операцією. Проблема трансплантації серця – це логістичний процес”, – зазначає кардіохірург.

Донорське серце отримав 44-річний житель Соснівки. Зараз його стан важкий, однак з позитивною динамікою.

“Наш реципієнт – шахтар і він має силікоз легень. А серце донора було здорове, тож весь цей післяопераційний період ми тренуємо нове серце чоловіка, щоб воно звикло працювати у стані легеневої гіпертензії. Це дуже непросто, але наш досвід дозволяє сподіватися на успіх цього пацієнта”, – розповідає Дмитро Бешлей.

Пересадку проводили за сучасною методикою Total OHT:

“Ця методика вважається якісною для зменшення ризиків відторгнення органа. Під час такої пересадки використовують якомога менше тканин реципієнта і якомога більше – донора. Чи використовується така методика в Україні – не знаю, тому що офіційних публікацій про методики пересадки серця у нас в країні немає”, – пояснює кардіохірург.

До слова, нирку у стінах обласної клінічної лікарні отримав житель Луцька. Другу нирку фахівці Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги пересадили жителю Червонограда.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Один коментар

  1. Добридень! Не можу зрозуміти, чому ви розмістили передрук мого тексту без покликань на джерело — galnet.fm ??? Прошу виправити ситуацію. І, до речі, реципієнт, на жаль помер, про це повідомили у суботу. Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.