Листи до редакції

Австрійці надіслали на Львівщину медичний вантаж і планують допомагати надалі

Сьогодні, 29 червня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із Тимчасово повіреним у справах Республіки Австрія в Україні Арадом Бенкьо та австрійськими парламентарями.

«Велике дякую вам та усьому австрійському уряду за ту допомогу, яку ви надаєте Україні. Також вдячні за підтримку щодо кандидатства України у члени ЄС. Для Львівської області це по-особливому важливо, адже ми завжди вважали себе частиною Європи, тепер наша країна ще на один вагомий крок наблизилася до цього», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Член Національної Ради, парламентар Гельмут Брандштеттер зазначив, що на Львівщину відправили вантажівку з медичним вантажем для допомоги людям, які постраждали від війни. Це ліки, зокрема кровоспинні засоби, необхідні засоби для надання екстреної допомоги.

«Ми дуже раді, що можемо вам допомогти нині. Визначальною є медична допомога, ми відправили медичний вантаж у вашу область та лікаря, який зможе пояснити, що до чого. Ми зайняли чітку позицію щодо допомоги України, підтримуємо проєвропейський та демократичний курс вашої держави», – наголосив Гельмут Брандштеттер.

Тимчасово повірений в справах Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо зазначив, що хоче дізнатись про подальші потреби області та налагодити контакти для співпраці.

Очільник області повідомив, що зараз на Львівщині лише офіційно зареєстрованих – понад 240 тисяч внутрішньо переміщених осіб, але їхня реальна кількість значно більша. Відтак, є потреба у забезпеченні житлом цих людей.

«Для нас дуже важливо вчасно розпочати навчальний процес і вивільнити школи та садочки, де зараз тимчасово мешкають переселенці. Тому в області ми проводимо ремонт гуртожитків, це близько 20 об’єктів, а також хочемо і надалі зводити модульні містечка, де можуть жити вимушені переселенці. І, власне, у цьому зараз нас підтримав польський уряд, збудували вже три таких об’єкти. Ведемо перемовини з англійськими благодійними фондами і були б вдячні вам за допомогу у цьому напрямі», – зазначив Максим Козицький.

Керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис подякував за медичний вантаж, який вже отримали і зазначив, що зараз потрібні засоби реабілітації та протезування.

Під час зустрічі директор департаменту міжнародної технічної допомоги Роман Шепеляк розповів про презентацію проєкту «Руки для мами», який відбувся у Відні. І подякував за теплу зустріч та активність австрійців у придбанні картин задля благодійності та допомоги на протезування українським матерям, які втратили кінцівки.

Завершуючи зустріч, австрійські парламентарі зазначили, що надалі готові підтримувати український народ та проаналізують усі потреби, які почули під час візиту.

«Це не Україна повинна дякувати Австрії, це ми вам дякуємо за захист проєвропейських цінностей», – наголосила парламентар Беате Майнль-Райзінгер.

65855901
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.