Листи до редакції

Біля Червонограду на озері рибалка провалився під кригу та потонув

Біля міста Червоноград рибалка провалився під кригу та потонув

Як повідомляють в соцмережах, 7 грудня в час Різдва біля Червонограду потонув старший чоловік. Він пішов на озера біля шахт Червонограда. Не розрахував товщини криги та сталася трагедія.

Співчуваємо рідним та близьким! Закликаємо бути уважним на кризі.

Правила поведінки на кризі та порядок надання допомоги постраждалим

1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижчою за 0°С):

– для одного пішохода, завтовшки не менше 5-7 см;

– для групи людей (масові переправи пішки) завтовшки не менше 15 см , за умов масового катання на ковзанах – 25 см;

– для переправи вантажного автомобіля 35- завтовшки 55 см, трактора – 40-60 см.

     2. Міцним вважається прозорий лід із синюватим або зеленуватим відтінком завтовшки 12 см.

     3. Керівники місцевих органів виконавчої влади несуть відповідальність за безпеку вилову риби підльодними способами й повинні організувати безпечну риболовлю на льоду.

Керівники рибних господарств несуть персональну відповідальність за забезпечення заходів безпеки при вилові риби підльодним способом, за організацію надійного візуального й радіозв’язку з риболовецькими бригадами, які знаходяться на льоду, готовність рятувальних засобів, встановлення безперервного спостереження за напрямом і силою вітру, рівнем води, зміною течії та станом льоду.

     4. Організації, які проводили роботи з виколки льоду, повинні огороджувати небезпечні ділянки.

     5. Під час роботи на місці виколки льоду необхідно обов’язково організувати постійне чергування з осіб, які пройшли спеціальну підготовку. В розпорядженні чергового постійно напоготові повинні бути 2 рятувальні дошки завдовжки 4 метри, жердина з штертом і петлею, кінець Олександрова, два рятувальних круги, рятувальні жилети, пояси.
6. Із завершенням робіт хоча б тимчасово, ділянка виколки льоду й підходи до неї огороджуються попереджувальними знаками з текстами, кількість злаків встановлює рятувальна служба.

     7. Ополонки побутового і промислового призначення огороджуються й утримуються в тому ж порядку, що і ділянки виколки льоду.

     8. Прокладка доріг, переправ по льоду, вибір місця для ковзанок і виколки льоду на водоймах повинні обов’язково узгоджуватися з місцевою рятувальною службою до початку робіт або функціонування вищезазначених об’єктів.

     9. Міцність льоду пропонується перевіряти пішнею. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

     10. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, трава та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

     11. Під час групового переходу по льоду необхідно рухатися на відстані 5-6 метрів один від одного й уважно стежити за тим, хто йде попереду.

     12. Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.

     13. Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

     14. Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих або самостійно виходити на лід.

     15. Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати й бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одна від одної на відстані 5-6 м.

     16. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь завдовжки 15-20 м з петлею на одному кінці й вантажем вагою 400-500 г на другому.

 

Надання допомоги людині, яка провалилася під лід

При наданні допомоги людині, які провалилася під лід, не можна рухатися до неї на повний зріст, тому що існує небезпека самому потрапити в біду. До потерпілого потрібно наближатися лежачи, розкинувши руки й ноги. Для надання допомоги можна використовувати підручні дошки, драбину, жердини та ін. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених з одного боку мотузкою за щось на березі чи за край криги, рятувальник повільно просувається до потерпілого на відстань, яка дозволяє йому подати мотузку, пояс чи багор. Потім, особа яка надає допомогу, відповзає назад і поступово витягує на лід потерпілого.

     При наданні допомоги в місцях, де є промоїни чи битий лід, використовуються спеціальні засоби – рятувальні шлюпки на полозках, на яких наближаються до потерпілого за допомогою кішки та багра.

Якщо для надання допомоги немає нічого, тоді 2-3 особи лягають на лід ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший з них подає потерпілому ремінь, одяг тощо.

     Медична допомога людині, яка провалилася під лід і врятована, повинна бути направлена на запобігання подальшого переохолодження.

Голос Сокальщини на GoogleNews