Головна / Листи до редакції / Бізнес по-сокальськи, або де закінчується совість і починається вседозволеність

Бізнес по-сокальськи, або де закінчується совість і починається вседозволеність

Як свідчить сучасна соціальна дійсність, виходить, що все можна заради власної вигоди і збагачення. Про це хочу розповісти читачам на власному прикладі.

Другого грудня минулого року, відпровадивши дочку до автобуса, який їхав на Львів, я своєю машиною їхав у село Забужжя по справах. Від знаку “Сокаль”, на кільцевій дорозі побачив перед мостом “бус” з увімкненими аварійними сигналами. Скинув швидкість, не доїжджаючи до нього метрів десять, побачив, як з мосту автомашина “Опель” таранить “бус”, що стояв на узбіччі (лише частина його була на проїжджій частині), і на швидкості влітає у мій автомобіль. Я намагався ухилитися, але все відбувалося за долю секунди. “Буса” розвернуло від удару на 180 градусів. Я вискочив через двері для пасажира. Зпід капота “Опеля” з`явився дим. Ми разом з водієм “буса” відкрили капот, відірвали клему акумулятора. Далі зателефонували у міліцію. Це було о 16.30 год. Приблизно за годину приїхав працівник ДАІ (офіцером його назвати не можу, бо для мене офіцер  людина, яка має честь, я сам офіцер запасу і поняття честі для мене  закон). Після замірів ситуації по ДТП, я, водій “буса”, жінка-водій з “Опеля” поїхали в автомашині автоінспектора в лікарню. Під приймальним покоєм, в машині, працівник ДАІ сказав: “Я старий даішник, мене не проведеш, я чую запах алкоголю”. Вийшли з машини і по команді автоінспектора я і водій “буса” дихнули. Він запитав: “Не пили?”, ми кажемо: “Ні.”. А далі ще цікавіше. Після необхідних паперових формальностей і замірів тиску, дихаємо в апарат, щоб визначити вміст алкоголю. Ми з водієм “буса” дихнули  нічого. Дихає винуватиця ДТП і  увага!  медсестра здивовано піднімає очі на інспектора, а учасниця ДТП  крок назад і каже перелякано: “Я не пила”. Автоінспектор різко взяв її за руку і вивів у коридор. П`ятнадцять-двадцять хвилин їх не було, тоді заходять і працівник ДАІ радісно повідомляє: “Нуль три проміле допускається”. Лікар теж каже: “Таке може бути, можливо, людина випила квасу”. Цікаво! Скільки того квасу треба було випити, щоб апарат показав 0,3 проміле алкоголю в крові. Хоча й ніхто не бачив, скільки насправді було на апараті.  Далі ще цікавіше. Приїхали ми в Державну інспекцію, де працівник ДАІ показав мені ксерокопію інструкції, що стосується норми, яка допускається (0,5 чи 0,6 проміле) в крові людини, хоча цього його ніхто не просив.

І тут розпочинається справжня казка. Митарства у страхову компанію. Щомісяця по 3-4 рази їздив туди. То одні документи, то інші довозив. Замість того, щоб лікуватися,  бо при зіткненні головою вдарився  об лобове скло (розбив його), і до нині голова болить, бо недолікувався,  то я їздив до страхової компанії. Просив, щоб виплатили мені гроші на ремонт машини, проте у відповідь чув: “Нема рішення суду”. Запитую, коли ж воно буде? (Суд відбувся 15 лютого у м. Луцьк, бо жінкаводій проживає у Луцькому районі). Мені кажуть: “Ми з нею по телефону домовилися, вона має привезти”. “Але ж це не в її інтересах,  переконую їх,  подайте офіційний запит. Давайте напишу заяву на відшкодування”. По закону протягом 90 днів страхова компанія має мені компенсувати частину коштів, витрачених на ремонт. Коли востаннє їздив до них, на початку березня 2013 року, страховий агент повідомив: “Ми не приймемо від вас заяву, бо може бути рішення суду не на вашу користь”. А 22 березня з криком в телефонічній розмові врешті погодився скинути мені факсом рішення суду. І тут фантастика! Суд встановив, заслухавши пояснення такої-то із протоколу про адмінпорушення, що, керуючи автомобілем 2 грудня о 16.30 год., не врахувавши дорожню обстановку, не дотрималася безпечної дистанції, скоїла зіткнення з двома автомобілями, суд вважає, що у діях такоїто відсутній склад порушення і постановив закрити провадження за відсутністю подій і складу правопорушення. На судове засідання 15 лютого нікого з потерпілих не викликали. А постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Виникає декілька запитань. Як видно з постанови, винуватця ДТП осліпив зустрічний автомобіль. Цікаво, кого можна було осліпити 2 грудня о 16.30 год. Суд постановив закрити провадження за відсутністю подій і складу правопорушення.  А хіба це не подія, що один автомобіль не підлягає ремонту, а два інших потребують великих капіталовкладень? Чому усіх потерпілих і особливо зацікавлених учасників не викликали у суд? В Правилах дорожнього руху записано, якщо водія осліпили, то він повинен зупинитися. Чому суддя не врахував це?

Ось така сучасна дійсність, де закон, як дишло, перекреслила увесь мій бізнес, який я створював роками, працюючи по 16-20 годин щодня. Власне, зі свого бізнесу я “витягнув” гроші на ремонт автомобіля, сподіваючись отримати кошти від страхової компанії на його ремонт. А тепер, коли мені ніхто не заплатив ні копійки, мій бізнес може пропасти, але ж  з нього я виплачував зарплату працівникам, за прибуток оплачував навчання своїх дітей, регулярно сплачував усі податки, з яких отримують пенсію пенсіонери, зарплату ті ж медпрацівники і той же інспектор ДАІ.

Володимир Рябченко сказав, що “…багато чого можна заради власної вигоди”. Що більше буде таких “можна”, які ми будемо мовчки ковтати, то швидше перетворимося на отару баранів. Совість – це універсальний детектор і запобіжник брехні. Людина без совісті  це безбожник. Як за визначенням, так і за своєю суттю. Приспана совість і знехтувана мораль до добра ніколи не доведуть. І до Бога  теж. А на шляху до вдаваної побожності, без сповідування совісті і моралі можна хіба побрататися з дияволом.

І ще. Чужа кривда завжди вертається кривдникам, навіть у наступних поколіннях. Ось така моя правда. Я підписуюся під кожною буквою написаного. Також можу пройти тест на детекторі і запрошую це зробити осіб, причетних до цієї пригоди.

Юрій ГАЙДАШ,
м. Сокаль.

Від редакції. Звичайно, є закон, а є морально-етичні його засади. Можливо, хтось пережив щось подібне. Розділяє, або ж не розділяє позицію автора цієї публікації. Не будьте байдужими. Пишіть в газету і на нашу електронну пошту: bugsokal@ukr.net.

Обговорити цю статтю можна на інтернет-сторінці (golossokal.com.ua).

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

15 − 13 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!