Листи до редакції

Через чадний газ на Пустомитівщині сталася трагедія: ЛОДА закликає мешканців бути обачними

Вчора, 9 листопада,  внаслідок отруєння чадним газом на Пустомитівщині загинуло троє молодих людей. Трагедія сталась  у приватному будинку в селі Пикуловичі. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту.

Через несправну піч у будинку померли молоді чоловіки – віком 25, 21 та 17 років.

Увечері 7 листопада у цьому ж районі, в селі Зимна Вода, стався ще один випадок отруєння чадним газом. Постраждала уся сім’я – двоє дорослих та двоє дітей, 2011 та 2018 року народження. Усіх у стані середнього ступеню важкості госпіталізували у лікарні Львова.

Львівська облдержадміністрація вкотре закликає мешканців дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, не легковажити своїм життям та здоров’ям.

У департаменті цивільного захисту ЛОДА нагадують: у приміщенні, де працюють газові прилади, повинні бути дотримані головні умови – постійний доступ свіжого повітря та безперешкодний витік відпрацьованих газів через вентиляційний канал.

«Контроль за вмістом оксиду вуглецю у приміщенні можливий при встановленні чутливого приладу – газоаналізатора. Він контролює концентрацію чадного газу та сигналізує, якщо рівень СО перевищує певний заданий рівень», – зазначив директор департаменту Ігор Туз.

Правила, які потрібно пам’ятати під час використання для опалення газових приладів:

– у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

– у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, треба негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого треба вивести на свіже повітря  полегшити дихання та напоїти міцною кавою.

Марта Кудляк

315596184
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.