Листи до редакції

Через нежить 9-річній дівчинці у Львові довелося прооперувати мозок, а кістку з черепа якийсь час зберігати в її животі

Дивовижна історія порятунку маленької пацієнтки від медиків нашої Дитячої лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова.

У Ані все починається зі звичайної застуди. Спершу батьки лікують її вдома, та нежить не піддається і згодом переходить у запалення слизової оболонки приносових пазух. Місяць лікування в амбулаторних умовах виявляється намарним. Зрештою, до нас дівчинка потрапляє уже у вкрай складному стані: у неї постійно тримається висока температура, болить голова, перестає працювати рука та частково ніжка.
МРТ показує: гній дістався мозку. Діагноз – субдуральна емпієма над лівою півкулею головного мозку. Спеціалісти ЛОР-відділення швидко забирають гнійний вміст із пазух, але позитивний ефект тримається недовго. У Ані починаються судоми. Вона потрапляє у реанімацію.

Мультидисциплінарна команда спеціалістів у складі педіатрів, неврологів, реаніматологів, отоларингологів, хірургів та нейрохірургів одностайна: негайно потрібна надскладна операція. І це буде кілька етапів.

Оскільки провести втручання через маленький отвір стан Ані не дозволяє, першим етапом їй виконують декомпресійну трепанацію черепа. Дівчинці видаляють досить велику частину кістки черепа та забирають зайву рідину. Далі кістку потрібно повернути на місце, але виявляється – це неможливо: нагноєння спричинило набряк мозку, треба чекати, доки той зійде. На цей час, аби зберегти кістку у стерильних умовах, хірурги розміщують її у передній черевній стінці дівчинки, попередньо сформувавши там “кишеньку”.

Щойно набряк спадає – кістку реімплантують на місце, виконуючи пластику твердої мозкової оболонки.
Усі кілька етапів втручань минають успішно.

І ось нарешті можемо порадіти: нині здорова дівчинка Аня повертається додому. Каже, страшенно скучила за своїми домашніми улюбленцями, особливо за котиком Димком. Вона провела у лікарні місяць і за цей час, зізнається, стала дуже хороброю, бо навіть кров з пальчика здавати більше не боїться.

Ми бажаємо нашій маленькій пацієнтці міцного здоров’я і за місяць чекаємо її на плановий огляд.

Потрібна консультація спеціалістів Першого територіального медичного об’єднання міста Львова? Звертайтеся за допомогою за адресою вул. Орлика, 4.65133975

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.