Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Через погодні умови відкриття гірського прихистку, присвяченого загиблому на війні пластуну Тарасу Гаврилишину, перенесно

ВАЖЛИВО! Через погодні умови відкриття гірського прихистку, присвяченого загиблому на війні пластуну, ПЕРЕНЕСЕНО. Дату та час, коли подія відбудеться, буде повідомлено додатково. Пластуни створили прихисток на горі Параска (Парашка) на спомин про загиблого на війні Тараса Гаврилишина. Відкриття планувалось у суботу, 11 листопада, о 13:00, куди запрошували представників ЗМІ.

Ця оселя із вільним безоплатним доступом, поруч з туристичним маршрутом 504 на південному схилі г. Парашка, також стане захистом від вітру та дощу. Прихисток уже готовий.

Оселя розділена на три частини:

1 – тераса перед входом із чарівним краєвидом на Боржаву, Тростян;

2 – приміщення для туристів з триярусними лежаками, розрахованими на 8 осіб;

3 – службове приміщення лісників: з двоярусними лежаками, розрахованими на 3 особи, і окремим входом.

Якщо розміститить на підлозі, то у притулку можуть перебувати 15-16 людей. Всі конструкції спроєктовані з обрізних струганих дощок, покриття – металопрофіль.

За словами координаторки проєкту Юлії Гвоздович, зведенням цієї оселі вшановують памʼять пластуна Тараса Гаврилишина, який належав до пластового куреня “Чорноморці”. Він загинув 1 листопада 2022 року на підступах до Херсону.

«Понад усе Тарас любив мандри, море та гори. Також був провідним інструктором Пласту із астрономії та морської навігації, членом екіпажу козацької «Чайки». Найбільшою мрією та останнім проханням пластуна, яке він озвучував побратимам, було спорудження колиби біля гори Параска», – розповідає Юлія.

Задля втілення цієї ідеї кошти збирали серед волонтерів, активістів, проводили благодійні розпродажі. Значну частину вартості покрили пластуни з діаспори, зокрема, США, а також родина Тараса. Більше ніж 500 тисяч гривень зібрали через спільнокошт, вікна та двері подарувала пластунам приватна компанія «Екран-вікносвіт», частину дерева дав «Галсільліс». На реалізацію проєкту не використали жодної гривні ані з місцевого, ані з державного бюджету. Організаційна команда проєкту та волонтери, які допомагали із доставкою матеріалів на гору, працювали безоплатно.

Будівництво було ускладнене тим, що відбувалось на схилі гори, куди немає прямого доїзду, тож майстрам доводилось щодня виходити до об’єкту пішки. Доставка матеріалів також потребувала чималих зусиль.

Туристичний прихисток після відкриття передадуть на баланс Національного парку «Сколівські бескиди» для подальшого догляду та експлуатації у рекреаційних цілях.

Особливість прихистку – він перший на Львівщині з числа майбутньої мережі подібних, які формуватимуть концепцію «Парк темного неба». Над ним працюють друзі Тараса та члени Львівського астрономічного товариства. У рамках проєкту до дня народження Тараса (20 квітня) хочуть також закупити мобільний телескоп та інші речі для організації астрономічних спостережень. Тут планують проводити періодичні астрокемпи та пленери, міжнародні заходи, а також розвивати астрономію у місцевих школах. Окрім цього, це перший туристичний прихисток на Львівщині, збудований пластунами.

Більше про проєкт у Львові можна дізнатись тут: https://tt.pryhystok.in.ua/ , або у фейсбуці https://www.facebook.com/morskeplastuvannia .

Місце розташування прихистку на мапі: https://maps.app.goo.gl/bpG32DLGCYQGFov8A?g_st=ic

Примітка для медіа: прямого доїзду до прихистку немає. Тому, якщо доїзд буде машиною підвищеної прохідності (добре обладнаний джип, наприклад), то підійматись пішки вгору доведеться ще 500 м. Якщо ж доїзд буде легковим автомобілем, то від місця, куди максимально близько можна ним доїхати, слід буде йти вгору 2 км. 

У разі бажання та можливості взяти участь у відкритті, організатори просять  заздалегідь попередити про це. Контакти: Юлія Гвоздович julia.hvozdovych@gmail.com, +380934625146.

Exit mobile version