Головна / Листи до редакції / Чорнобильські рани ятрять душу донині

Чорнобильські рани ятрять душу донині

26 квітня минуло двадцять вісім років з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Відтоді пройшло стільки літ, а ця трагедія донині ятрить наші душі і серця. Для багатьох українських родин цей день розділив життя на «до» і «після». Додому не повернулись батьки, чоловіки,
сини, страшна радіаційна хвиля забрала їхні життя.

Напередодні річниці з дня аварії на ЧАЕС за «круглим столом» начальник управління соціального захисту Сокальської РДА Володимир Огінський, заступник голови районної ради Володимир Чуб, начальник управління Пенсійного фонду в Сокальському районі Володимир Радик, керівник районної громадської організації «СоюзЧорнобиль Сокальщини» Роман Богун, чорнобильці, обговорили проблемні питання.

В. Огінський зазначив, що нині в державі складна фінансова ситуація, але, як декларує Прем'єрМіністр України, соціальні виплати для чорнобильців у цьому році не будуть зменшені. Відповідно до районної програми соціального захисту окремих категорій громадян, профінансовано 31900 гривень одноразової допомоги до Дня аварії на ЧАЕС. Громадяни І категорії отримали по 200 грн., ІІ категорії – 150 грн., ІІІ категорії – 100 грн., IV категорії, діти постраждалих і вдови отримають теж по 100 грн. В. Огінський також наголосив чорнобильцям, аби щорічно подавали медичні довідки на оздоровлення, бо путівки в санаторії замовляють заздалегідь. На жаль, держава не забезпечує всіх оздоровленням, але якщо у чорнобильців буде бажання оздоровитися, то працівники соцзахисту зроблять усе можливе, аби ті отримали путівки.

В. Радик розповів, що наразі ситуація з виплатою пенсій в державі стабільна. З початку року усі пенсіонери вчасно отримують пенсії.

Р. Богун зазначив, що чорнобильці часто хворіють, а медикаменти нині недешеві. Ось нещодавно захворів чоловік, якому зробили важку операцію, йому потрібні дорогі ліки, тому пан Роман просив посприяти у наданні хворому чорнобильцю матеріальної допомоги. Спільно вирішили, що будуть звертатися до депутатів районної та обласної рад, підприємців, щоб допомогти людині, яка опинилась у кризовій ситуації.

Чорнобильці говорили і про свої проблеми. Зокрема, їх турбує питання пасажирських перевезень в районі. Водії маршруток беруть лише двох пільговиків на один рейс, а якщо людина з села їде в лікарню, тож не може чекати півдня на наступну маршрутку, то змушена оплачувати проїзд. На це В. Огінський відповів, що ця проблема існує вже давно, найкращим варіантом, на його думку, було б кожній людині надати адресну допомогу і тоді б кожен оплачував проїзд. Але знову ж таки, адресна допомога не повинна бути меншою за потреби людини.

Заступник голови районної ради В. Чуб зазначив, що усі питання, які турбують чорнобильців, візьмуть до уваги, районна рада•та райдержадміністрація будуть сприяти у їх вирішенні.

…Україна пам'ятає Героїв, які поклали свої життя під час ліквідації аварії на ЧАЕС. Ми пам'ятаємо усіх, хто нині у могилах, та тих, хто нині поруч з нами. Та чи досить цього, щоб висловити всю вдячність за врятовані життя мільйонів людей?! І дай Боже, щоб така страшна трагедія більше ніколи ніде не повторилася.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!