Головна / Листи до редакції / Чорнобильські рани ятрять душу донині

Чорнобильські рани ятрять душу донині

26 квітня минуло двадцять вісім років з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Відтоді пройшло стільки літ, а ця трагедія донині ятрить наші душі і серця. Для багатьох українських родин цей день розділив життя на «до» і «після». Додому не повернулись батьки, чоловіки,
сини, страшна радіаційна хвиля забрала їхні життя.

Напередодні річниці з дня аварії на ЧАЕС за «круглим столом» начальник управління соціального захисту Сокальської РДА Володимир Огінський, заступник голови районної ради Володимир Чуб, начальник управління Пенсійного фонду в Сокальському районі Володимир Радик, керівник районної громадської організації «СоюзЧорнобиль Сокальщини» Роман Богун, чорнобильці, обговорили проблемні питання.

В. Огінський зазначив, що нині в державі складна фінансова ситуація, але, як декларує Прем'єрМіністр України, соціальні виплати для чорнобильців у цьому році не будуть зменшені. Відповідно до районної програми соціального захисту окремих категорій громадян, профінансовано 31900 гривень одноразової допомоги до Дня аварії на ЧАЕС. Громадяни І категорії отримали по 200 грн., ІІ категорії – 150 грн., ІІІ категорії – 100 грн., IV категорії, діти постраждалих і вдови отримають теж по 100 грн. В. Огінський також наголосив чорнобильцям, аби щорічно подавали медичні довідки на оздоровлення, бо путівки в санаторії замовляють заздалегідь. На жаль, держава не забезпечує всіх оздоровленням, але якщо у чорнобильців буде бажання оздоровитися, то працівники соцзахисту зроблять усе можливе, аби ті отримали путівки.

В. Радик розповів, що наразі ситуація з виплатою пенсій в державі стабільна. З початку року усі пенсіонери вчасно отримують пенсії.

Р. Богун зазначив, що чорнобильці часто хворіють, а медикаменти нині недешеві. Ось нещодавно захворів чоловік, якому зробили важку операцію, йому потрібні дорогі ліки, тому пан Роман просив посприяти у наданні хворому чорнобильцю матеріальної допомоги. Спільно вирішили, що будуть звертатися до депутатів районної та обласної рад, підприємців, щоб допомогти людині, яка опинилась у кризовій ситуації.

Чорнобильці говорили і про свої проблеми. Зокрема, їх турбує питання пасажирських перевезень в районі. Водії маршруток беруть лише двох пільговиків на один рейс, а якщо людина з села їде в лікарню, тож не може чекати півдня на наступну маршрутку, то змушена оплачувати проїзд. На це В. Огінський відповів, що ця проблема існує вже давно, найкращим варіантом, на його думку, було б кожній людині надати адресну допомогу і тоді б кожен оплачував проїзд. Але знову ж таки, адресна допомога не повинна бути меншою за потреби людини.

Заступник голови районної ради В. Чуб зазначив, що усі питання, які турбують чорнобильців, візьмуть до уваги, районна рада•та райдержадміністрація будуть сприяти у їх вирішенні.

…Україна пам'ятає Героїв, які поклали свої життя під час ліквідації аварії на ЧАЕС. Ми пам'ятаємо усіх, хто нині у могилах, та тих, хто нині поруч з нами. Та чи досить цього, щоб висловити всю вдячність за врятовані життя мільйонів людей?! І дай Боже, щоб така страшна трагедія більше ніколи ніде не повторилася.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!