Головна / Листи до редакції / Що приховують службовці Сокальщини?

Що приховують службовці Сокальщини?

Активісти громадської організації «Антикорупційне Бюро Сокальщини» провели моніторинг вчасності подання і оприлюднення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру службовцями державних органів місцевої влади, що належать до суб’єктів декларування.

Проаналізувавши інформацію, яка була висвітлена в період з 1 квітня до 15 травня 2014 року в Сокальській районній газеті «Голос з-над Бугу» та на офіційних вебсайтах органів місцевої влади, нами встановлено, що не всі голови міських, селищних та сільських рад, їх заступники та секретарі, інші керівники місцевої влади, визначені у частині 2 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» як суб’єкти декларування, оприлюднили декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік. Для визначення майногового стану необхідно буде замовляти в експертів.

Окремими посадовцями та головами селищних рад оприлюднені не всі відомості, зазначені в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, окрім відомостей, що віднесені до інформації з обмеженим доступом.

Хочеться зазначити, що чинне законодавство передбачає обмеження простору для громадян, громадських активістів стосовно втручання у приватне життя. Ми можемо лише перевірити те, чи вчасно посадовець подав декларацію і оприлюднив її на офіційному сайті, тоді як зміст цього документа може бути абсолютною вигадкою. Найбільше повноважень мають правоохоронні інституції, а також журналісти, які можуть збирати і перевіряти інформацію.

Тому 16 травня нами було підготовлено та подано заяву прокурору Сокальського районну з вимогою здійснити перевірку своєчасності подання декларацій та їх оприлюднення службовцями державних органів місцевої влади, а також перевірити декларації на наявність конфлікту інтересів.

В подальшому, активісти громадської організації «Антикорупційне Бюро Сокальщини», аби хоч трохи пролити світло на те, скільки правди є в деклараціях чиновників, порівняють їхній стиль життя з задекларованими доходами. Дані про те, на яких авто їздять, де мешкають, скільки коштує навчання дітей та який відпочинок полюбляють місцеві чиновники, ми будемо шукати у соцмережах та відкритих джерелах, оскільки особисте життя чиновників захищає закон.

Тетяна ГНАТИШИН, голова громадської організації «Антикорупційне Бюро Сокальщини».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!