Листи до редакції

Щоб Україна процвітала – закотімо рукави

Бурхливі події на Євромайдані, обрання Верховною Радою нового складу уряду знаходять відгуки в серцях українців. Що думають сокальчани про останні події в державі, яких змін чекають? Про це нашому кореспонденту розповіли:

Станіслав ДАСЮК, м. Сокаль:

– Однозначної оцінки поки що нема, бо невідомо, які люди прийдуть на ключові посади в уряді, хто стане президентом. Маю, звичайно, надію, що держава буде іншою: справді демократичною, вільною, прогресивною, де найвищою цінністю буде людина, її життя, бо інакше навіщо принесено в жертву стільки життів. Чекаю корінних змін у нашому суспільстві, зокрема і в галузі медицини, бо хіба можна знищувати, скажімо, цілісний комплекс в районі, залишаючи у Великих Мостах, Белзі замість лікарень амбулаторії. Пора змінити і фінансування медицини, і ставлення до хворих… Однак, щоб не було явищ постреволюційного синдрому, які ми спостерігаємо нині, коли нищать майно банків, установ, вивішують листівки, безпідставно ганьблячи усіх підряд.

Мрію, щоб мої діти та внуки жили у процвітаючій країні і були щасливі.

Арсен ДЕМ'ЯНЧУК, м. Великі Мости:

– На Майдані був тричі: в грудні, січні і лютому. Як і більшість, їхав, щоб відстояти свої права, людську гідність, і як лікар, що давав клятву Гіппократа рятувати людські життя. Разом з іншими хірургами, мені довелось оперувати в розгорнутих операційних. Якщо спочатку били і стріляли з пневматичної зброї, то в лютому  з вогнепальної, прицільно, в шию, голову, спину, груди  щоб вбити. Ми зупиняли кровотечу, важких хворих відправляли в реанімацію. Поруч зі мною, молодим спеціалістом, працювали столичні лікаріволонтери, а також інші фахівці з досвідом, статками, які могли спокійно виїхати за кордон, але вони рятували євромайданівців, бо, як і я, хочуть жити в нормальній, а не бандитській державі.

Вважаю, що тепер необхідно провести повну люстрацію, віддати до суду беркутівців, які стріляли у свій народ, накрадені гроші можновладців передати державі, повністю змінити її керівництво, а не пересаджувати з крісла в крісло тих, хто вже не раз зрадив інтереси народу. Кваліфіковані, розумні фахівці є, інша річ, що їх просто не пускають до влади.

 Олег ПІДДУБЧИШИН, м. Сокаль:

– Я, як і мої друзі, з якими стояв на Майдані, та, впевнений, більшість сокальчан, хочемо жити в європейській державі, за європейськими стандартами. Тому і відстоювали своє право на щасливе життя. Майдан переміг.

Поступ вперед почався: сформовано новий уряд, до якого увійшли представники різних партій і  вперше  громадські діячі, ті, хто відстоював гідність країни на Майдані. Зрозуміло, що не варто чекати змін уже завтра, цей процес довготривалий. Спочатку потрібно стабілізувати ситуацію в країні, а вже потім рухатися вперед, до Європи.

Оксана ВОВК, м. Угнів:

– Усі ці три місяці ми жили в постійній напрузі. На роботі, вдома тільки обговорювали події на Майдані. Щодня люди виходили на майдан у місті, молилися, збирали гроші для підтримки тих, хто відстоював гідність нашої держави. Разом з усіма ми переживали за наших дітей, яких били і вбивали. Скільки сліз пролито за ці дні!

Тепер чекаємо корінних змін, найперше, щоб кожна людина  і вчитель, і робітник, і пенсіонер мали гідне життя, а не рахували копійки до наступного дня. Щоб наші діти могли вчитися і працювати в рідній країні, жити не гірше, ніж в будьякій європейській державі.

Андрій КОБІЛЬНИК, м. Белз:

– Наш народ переконливо довів, що навіть без зброї в руках може відстояти свою державу. Хочемо жити у демократичній країні, без корупції і хабарництва, знати, що наші діти зможуть отримати вищу освіту, матимуть роботу, зможуть побачити світ, що Україна буде справді європейською державою.

Опитувала
Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.