Листи до редакції

Департамент охорони здоров’я ЛОДА: Коронавірус «молодшає»

Складний перебіг Covid-19 спостерігається у дедалі молодших пацієнтів

Коронавірус «молодшає», у пацієнтів дедалі частіше виникають ускладнення, а одужання від Covid-19 не виключає повторне захворювання. Про йшлося під час брифінгу щодо поширення Covid-19 у області 6 жовтня.

«На жаль, протягом останніх двох тижнів ми відзначаємо негативну динаміку і по кількості звернень, по кількості госпіталізованих, так і по стану пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою. Збільшилась кількість виїздів бригад швидкої допомоги до пацієнтів із підозрами на ковід», – зазначив Orest Chemerys, директор департаменту охорони здоров’я ОДА.

Він також наголосив, що в осінньо-зимовий період, окрім коронавірусу, поширюватимуться сезонні захворювання. При нашаровуванні цих захворювань, значно ускладниться процес лікування та одужання, а згодом реабілітації. Тому дотримання карантинних норм є обов’язковим для кожного, також медики радять вакцинуватись від грипу.

Крім того, лікарі відзначають, що складний перебіг захворювання спостерігається у дедалі молодших пацієнтів.

«На жаль, у нашій лікарні збільшується кількість хворих, перебіг захворювання стає важчим та тривалішим. Групи ризику не змінились – це старші люди, та пацієнти із супутніми хворобами. Але на сьогодні ми маємо тяжкі клінічні випадки у пацієнтів молодого віку – від 35 років. Причиною тяжкого перебігу в таких випадках є не вік, а саме наявність тих чи інших хронічних захворювань», – наголосила Людмила Гринів, лікар-інфекціоніст 5-го відділення Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні.

Орест Чемерис також акцентував, що після одужання від коронавірусу можна захворіти повторно.

«В області зареєстровано декілька повторних випадків захворювання на COVID-19. На щастя, їх не багато, вони поодинокі. Ми повинні розуміти, що навіть перехворівши коронавірусною інфекцією, не можна убезпечитися від повторного захворювання. Не можу сказати, що вдруге хвороба протікає легше».

Зазначимо за минулу добу методом ПЛР підтверджено наявність коронавірусу у 227 мешканців Львівщини.

Прес-служба ЛОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews