Листи до редакції

Депутати Сокальської районної ради прийняли звернення щодо ремонту дороги Червоноград – Рава-Руська

Депутати Сокальської районної ради на 51 сесії прийняли звернення представників ініціативної групи до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр – міністра України та народного депутата щодо проведення ремонту дороги Т-14-04 «Червоноград – Рава-Руська». В документі йдеться про те, що стан дорожнього покриття знаходиться в жахливому стані з непроїзними ділянками. Це ставить  під загрозу людське життя та здоров’я, збільшуючи кількість дорожньо-транспортних небезпечних ситуацій.

 

Президенту України
Голові Верховної Ради України
Прем’єр-міністру України
Народному депутату України
Юрію Олександровичу Камельчуку

 

ЗВЕРНЕННЯ
щодо проведення ремонту дороги Т-14-04 «Червоноград – Рава-Руська»

Звертаються до Вас жителі сіл та міст Сокальського та Жовківських районів, щодо здійснення капітального ремонту дороги на території Львівської області Т-14-04 «Червоноград – Рава-Руська».
Капітальний ремонт не проводився багато років. Стан дорожнього покриття знаходиться в жахливому стані з непроїзними ділянками.
Такий стан дороги ставить під загрозу людське життя та здоров’я, збільшуючи кількість дорожньо-транспортних небезпечних ситуацій.
Через відсутність нормального дорожнього покриття, шкільні автобуси, автомобілі швидкої допомоги не можуть вчасно доїхати до шкіл та лікарень. За поганих природніх умов перетнути цей відрізок дороги взагалі неможливо.
Польська фірма “ДрогБуд”, як переможець тендеру, має виконати капітальний ремонт цієї дороги, але станом на червень 2020 року роботи так і не почались тому, місцеві жителі занепокоєні, що роботи цього року не будуть виконанні.
Постійні відкладення початку робіт призводить до соціальної напруги та численних звернень жителів сіл Хлівчани, Тяглів, Воронів, Діброва, Домашів, Острівок, Стаївка, Корчів, Річки, Муроване, Жужеляни, Ванів, Глухів, Острів, Низи міст Рава-Руська,Угнів та Белз, зростають протестні настрої, люди готові перекривати дорогу та пікетувати державні установи.
Дорога «Червоноград – Рава-Руська» з’єднує багатотисячний шахтарський регіон з кордоном сусідньої Польщі, що відіграє велику економічну роль не тільки для місцевих жителів, але і для двох держав України та Польщі.
Відремонтована дорога дозволить збільшити число туристів до історичних пам’яток. Адже як відомо, Белз — одне з найдавніших українських міст. Його тисячолітня історія пов’язана зі славними іменами представників різних народів – володаря України-Руси князя Ярослава Мудрого та литовського князя Любарта Гедиминовича, королів Польщі Казимира ІІІ та Угорщини Людвіка І, юдейського цадика Соломона Рокаха. У м. Белз знаходиться багато історичних пам’яток, які пов’язані із різними культурами та релігіями, одна з них – чудотворна ікона Божої Матері Ченстоховскої; Костел св. Миколая і монастир домініканців XVII ст., від ІІ Світової війни в руїнах, його збережена та відновлена частина використовується як будинок міської влади; Церква святого Миколи, колишній костел домініканок; Дерев’яна церква св. Параскеви XVII ст. та дзвіниця; Каплиця Снопковських, відома також як «Аріянська вежа» 1606 р.; Єврейський молитовний будинок та інші.
Вказана дорога проходить через місто Угнів — найменше місто України, розташоване на Надбужанській котловині, над р. Солокією. У місті є визначні пам’ятки культури зокрема такі як: Василіянська Церква яка вважалась однією із перлин внутрішнього розпису Галичини; Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії; Синагога в стилі модерн початку ХХ ст. з єврейською школою; Монастир Феліціянок XIX ст.; Млин XIX ст. з частково збереженим обладнанням.
Враховуючи важливість цього питання, сподіваємось на Вашу підтримку та допомогу.

 

Прийнято на LI сесії VІІ скликання
Сокальської районної ради Львівської області
25 червня 2020 року

Голос Сокальщини на GoogleNews