Листи до редакції

Державна прикордонна служба пояснила, чому не впускали іноземців у Львівському аеропорту “Львів”

Державна прикордонна служба України відмічає зростання кількості випадків прибуття в Україну іноземців, батьки яких є громадянами України

Постанова Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачає виключення стосовно в’їзду в Україну для іноземців – дітей громадян України, однак дітьми є особи, які не досягнули 18 років.

У випадках прибуття в Україну іноземців віком старше 18 років, батьками яких є громадяни України, прикордонники з’ясовують мету поїздки та вивчають підстави для перетинання державного кордону. У разі наявності підстав гуманітарного характеру може виноситися рішення Голови Держприкордонслужби щодо пропуску цих осіб в Україну.

Більшість ситуацій такого характеру прикордонники спостерігають упродовж останніх кількох діб в аеропорту Львова. Стосовно цих осіб проводяться заходи прикордонного контролю для прийняття рішень щодо їх пропуску на територію України.

Нагадаємо, вчора у Львівському аеропорту о 1:30 ночі десятеро громадян США, Канади, Німеччини, які прилетіли в Україну відвідати своїх стареньких батьків з 17:30 години не можуть вийти з аеропорту

Всі вони мають законні (згідно постанови КМК 641 від 27 серпня 2020 р.) підстави для в’їзду в Україну як іноземні громадяни, які є родичами першої лінії громадян України. Але наші українські посадовці для свого користування придумали один пунктик до вищезгаданої постанови,а саме,що іноземці,які їдуть до батьків-громадян України, мають бути дітьми до 18 років. Хоча в Постанові цього немає. Про це повідомляє Марія Ягла :

Кожен з них має всі необхідні документи, щоб в’їхати в Україну : свідоцтва про народження, про одруження, копії паспортів батьків,медичну страхівку, і т.п. Причина відмови не зрозуміла. Чи є в когось координати адвоката у Львові, який міг би вирішити це? Прохання поширити, щоб ті хто планує свою поїздку в Україну, мали інформацію.

Голос Сокальщини на GoogleNews