Фонд Олени Пінчук спільно з онлайн-сервісом виклику авто UKLON запускають «Мобільну клініку для ВІЛ-позитивних дітей» у Львівській області.
Про це повідомили у ЛОДА.
Це перша в Україні соціальна колаборація, коли онлайн-сервіс авто використовують замість коштовних інвестицій з придбання та утримання автівок. Головна мета роботи мобільних клінік – бути ближче до дітей зі статусом ВІЛ, що потребують уваги лікарів та соціальних працівників.
Проект Фонду Олени Пінчук «Мобільні клініки» стартував ще 2009 року. До 2014 року п’ять мобільних клінік надали допомогу майже 6 тисячам ВІЛ-позитивних дітей у тих регіонах, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ/СНІДу. Наразі в проекті працює лише дві мобільні клініки. Одна закриває роботу у Дніпропетровській області, а друга, що закріплена за НДСЛ «ОХМАТДИТ» в Києві, охоплює близько 10 областей, включно Одеську, Кіровоградську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську, Чернівецьку, Хмельницьку області.
За 11 років роботи мобільні клініки проїхали сотні тисяч кілометрів по всій Україні. За умови активної експлуатації технічний стан автомобілів значно погіршився та постійно потребує фінансових вкладень. Колаборація з UKLON дозволить не думати про ремонт автівок, бо в якості «Мобільних клінік» будуть використовуватися авто сервісу UKLON, а залучені кошти будуть спрямовані безпосередньо для виявлення нових випадків інфікування ВІЛ, надання медичної допомоги та соціальної підтримки дітям, яких торкнулась епідемія СНІДу.
«Ми живемо в часи швидких трансформацій і постійного руху. Я неймовірно щаслива, що проект, який розпочався 11 років тому, встигає адаптуватися до можливостей та потреб сьогодення, змінювати форму, але залишати найважливішу цінність – життя! Принципи шерінгової економіки, які нам вдалося інтегрувати в надання медичних послуг за допомогою партнерів, компанії Uklon, дозволять нам значно розширити географію проекту, а це означає, що ще більше ВІЛ-позитивних дітей матимуть можливість бути щасливими, піти до школи, отримати освіту, створити власну сім‘ю та сприймати власний діагноз не більше, як частину життя» – зазначила програмна директорка Фонду Олени Пінчук Ольга Сердюк.
Крім запуску «Мобільної клініки» у Львівській області Фонд Олени Пінчук спільно з UKLON працює і над стартом проекту «Кілометри добра». Зовсім скоро у мобільному додатку UKLON при замовленні автомобіля з’явиться окремий тариф для добродіїв: «Кілометри добра». Частина коштів з кожної такої поїздки буде спрямовуватися на оплату роботи лікарів, які працюватимуть у складі «Мобільної клініки».
«Для компанії UKLON підтримка соціальних ініціатив завжди була невід’ємною частиною бізнесу. З кожним роком ми розширюємо географію та збільшуємо масштаб проектів, які спрямовані на допомогу людям та розвитку нашої країни. Ми сподіваємось, що після старту проекту «Мобільні клініки» у Львівській області ми зможемо допомогти дітям по всій країни отримувати медичне обстеження незалежно від рівня статку чи їх місцезнаходження. Дякуємо, Фонду Олени Пінчук за можливість приєднатися до такого важливого проекту» – зазначив співзасновник та операційний директор компанії UKLON Сергій Смусь.
«В світі немає жодної країни, яка могла б забезпечити та покрити всі потреби осіб, хворих на СНІД. Тому благодійні організації відіграють надзвичайно важливу роль у цій боротьбі. Вони будують навіть свої стратегії, щоб допомогти громаді. Користуючись нагодою, дякую партнерам та людям, які вміють правильно ставити завдання та писати проекти, що в подальшому збережуть не одне життя і принесуть користь в майбутньому», – наголосила Мар’яна Возниця, директор Західнохідного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України.
Як повідомила директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська, проект надзвичайно важливий, адже тепер адресно можна доставити медичну, соціальну, психологічну допомогу дітям, які це потребують. «Ще раз дякую за залучення нас до цього проекту. Ми не вперше з вами співпрацюємо. Впевнена, що теперішня співпраця буде дуже продуктивною та принесе позитивний результат».
«Проект нам дуже потрібний, щоб його зреалізувати, ми зі своєї сторони прикладемо максимум зусиль. Він матиме значний вплив на населення області, на громадське здоров’я, адже в нас з’являтиметься культура благодійності. Дякую представникам Фонду та партнерам, які допомагатимуть доставляти медичну допомогу дітям в різні куточки області», – заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Шурпяк.
Додаткова інформація:
Мобільна клініка – це автомобіль з портативним діагностичним обладнанням. А також медична команда – педіатр або інфекціоніст, медсестра, соціальний працівник та лікар. Їхнє завдання – надати медичну допомогу ВІЛ-позитивним дітям, а також ВІЛ-інфікованим вагітним жінкам у найвіддаленіших регіонах нашої країни. Там живуть люди, які місяцями, а іноді і роками не можуть самостійно дістатися до лікарів. Вони не можуть отримати первинну діагностику, здати кров для дослідження, отримати призначення та консультації у прийомі терапії, необхідної для ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД людей. І допомогти їм у цьому, зберегти їх здоров’я та життя – це місія проекту, який здійснює Фонд Олени Пінчук, починаючи з 2009 року.
Фонд Олени Пінчук заснувала Олена Пінчук у вересні 2003 року. У грудні 2017 року було оголошено, що окрім боротьби зі СНІДом, організація разом з фундацією Кока-Коли також буде займатися підтримкою жінок та дівчат, але протидія епідемії ВІЛ/СНІДу та сексуальна освіта залишаються пріоритетними темами в роботі фонду. Основними напрямками його діяльності сьогодні є: боротьба зі СНІДом і здоровий спосіб життя; менторські та освітні проекти, спрямовані на молодих дівчат і жінок; залучення в Україну найкращого міжнародного досвіду в гуманітарній сфері.