Листи до редакції

Дрогобич посів третє місце у конкурсі кращого енергоменеджменту

18 та 19 червня у Кам’янці-Подільському відбулося засідання Муніципальної платформи з клімату та енергії «Енергоменеджери, мережуймось – 2024», присвяченої питанням енергоменеджменту.

Дрогобич посів третє місце у конкурсі кращого енергоменеджменту

Під час заходу відбувалися змагання фіналістів конкурсу Energy management star 2024 та визначення переможця. Дрогобич у конкурсі представляв енергоменеджер громади Юрій Яцків.

Учасники змагались у трьох панельних дискусіях:

Панель 1 – обговорення питання системи енергетичного менеджменту для громад і хто такий ідеальний енергоменеджер?

Панель 2 – система енергетичного менеджменту на рівні громад: проблеми та виклики.

Панель 3 – представлення фіналістами конкурсу досвіду їхніх громад у впровадженні політики сталого енергетичного розвитку та клімату, побудови ефективної системи управління енергії на місцевому рівні та роботи команди.

За сумою балів 3-х етапів переможецем Конкурсу стала Марині Драніченко, енергоменеджер Сумської громади. Друге місце зайняла Яна Бондаренко, Чортківська територіальна громада. Третє місце посів Юрій Яцків, Дрогобицька територіальна громада.

Організаторами та партнерами конкурсу стали Угода Мерів та GIZ, а також асоціація енергоефективних міст України. У ході оцінювання результатів конкурсу відігравали важливу роль співпраця керівництва громади з учасниками конкурсу.

Наша громада вперше бере участь у конкурсі «Energy management Star». Дрогобич впроваджує декілька проєктів з енергоефективності та впровадження заходів з використанням відновлювальних джерел енергії. Дуже цікаво було взяти участь у конкурсі, а також познайомитися з кращими практиками міст в області енергоефективності, особливо таких лідерів, як Суми, Чортків, Вінниця, Житомир. Хочу підкреслити, що наше місто увійшло у трійку лідерів – лише завдяки роботі нашої всієї команди, а також співпраці влади, бізнесу і громади”, – зазначає Юрій Яцків.

Угода мерів – загальна ініціатива Європейського Союзу за участю місцевих і регіональних органів влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищити енергоефективність та використовувати відновлювальні джерела енергії на своїх територіях.

Угода мерів – це найбільший у світі рух за збереження клімату та енергії на місцевому рівні. Європейська ініціатива Угода мерів об’єднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно взяли на себе зобов’язання по досягненню кліматичних і енергетичних цілей ЄС.

Підписанти зобов’язуються вжити заходів для досягнення мети щодо скорочення викидів парникових газів щонайменше на 35% до 2030 року та адаптації до наслідків зміни клімату.

Голос Сокальщини на GoogleNews