Листи до редакції

Іван Зданевич – юнак з села Копитів на Сокальщині, який після війни на Донбасі змушений був поїхати на заробітки, де потрапив у жахливу ДТП

7 серпня, голова Сокальської районної ради Микола Пасько спільно районним депутатом Юрієм Козійчуком, волонтерами Благодійного фонду «Здійсни мрію»  відвідали Івана Зданевича з села Копитів. Це молодий юнак, який пройшов горнило війни на Донбасі, а повернувшись додому, був змушений поїхати на заробітки до Польщі, де і потрапив у жахливу ДТП. Після тривалого лікування за кордоном, Іван повернувся додому і тут продовжую боротьбу із своєю недугою. Адже, після аварії, чоловік має проблеми із мовленням та зором, пересувається на візочку.

Микола Пасько, вже вдруге відвідує Івана Зданевича. Перший раз, поспілкувавшись із родиною та дізнавшись про їх першочергові потреби, очільник району домовився про виготовлення банківської карти «Приватбанку» для Івана Зданевича в домашніх умовах. Завдяки цьому, небайдужі люди стали перераховувати гроші на лікування. Цього разу, голова райради дізнався про проблеми із виділенням земельних ділянок під сінокіс та ведення особистого селянського господарства. Микола Пасько та депутат райради Юрій Козійчук взяли це питання на особистий контроль. Окрім того, керівник району спільно з директором БФ «Здійсни мрію» Уляною Флишко напрацювали певний алгоритм дій, як допомогти Іванові Зданевичу. Мова йде про придбання необхідних речей для реабілітації, а найголовніше – сприяння у виготовленні документів учасника АТО. Адже саме вони, дадуть можливість молодому чоловікові скористатись різними державними програмами для лікування і, зокрема, програмою медичного забезпечення демобілізованих учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців під час АТО на сході України, поранених в ході Революції Гідності, яку прийняла Сокальська районна рада.

Гості приїхали не з пустими руками, а привезли багато подарунків для родини, серед яких спеціальний масажер для Івана. Волонтерка Надія Стельмащук відразу продемонструвала його роботу, а також дала певні рекомендації Іванові щодо лікування. Психолог Ігор Федоришин, який має значний практичний досвід роботи із схожими випадками, поспілкувався з 26-річним чоловіком і теж дав кілька порад.

Незламна віра Івана Зданевича в Господа Бога та в свою перемогу над хворобою, дає йому сили та енергію в цій складній боротьбі.  Чоловік вже має плани на майбутнє і розповів гостям, що восени збирається на роботу. Поряд із ним його родина, мама, батько, маленька сестричка і брати, які підтримують його у ці нелегкі часи.  А завдяки благодійному фонду «Здійсни мрію»  про Івана дізналось дуже багато людей, які надають моральну та матеріальну підтримку. А вони зараз йому дуже потрібні, адже саме під час візиту гостей до села Копитів, стало відомо, що наступного тижня молодого юнака приймає на лікування  реабілітаційний центр в Ірпені. Також відгукнулись і українці з-за кордону: Польщі, Німеччині, Мадриду. Саме завдяки таким спільним зусиллям і підтримці небайдужих, Іван Зданевич впевнений у перемозі над хворобою. Він прагне працювати разом із волонтерами благодійного фонду, щоб надавати допомогу таким людям, як він.

Голос Сокальщини на GoogleNews