Головна / Листи до редакції / Через різних власників мешканці села Завишень змушені чекати на ремонт асфальтного покриття дороги

Через різних власників мешканці села Завишень змушені чекати на ремонт асфальтного покриття дороги

17 червня голова Сокальської районної ради Микола Пасько зустрівся із мешканцями села Завишень. У розмові також взяли участь депутати Сокальської районної ради Володимир Пограничний та Олег Солодяк, а також  головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, екології, природних ресурсів, агропромислового розвитку, енергетики та інфраструктури Сокальської райдержадміністрації Володимир Коцюба та Жвирківський селищний голова Іван Кошлай. Люди скаржились на аварійний стан частини дороги загального користування Жвирка-Завишень, яка перебуває на балансі Львівської обласної державної адміністрації.

Зазначимо, що ремонтні роботи на цій дорозі розпочались ще у 2016 році. Тоді, за кошти районного і селищного бюджетів була зроблена одна ділянка. У 2017 році було заплановано зробити вже повністю все дорожнє полотно. Для цього Сокальська районна рада виділила з районної казни 1 млн.грн.. Проте, тодішній власник цієї дороги – Служба автомобільних доріг ( до 2018 року вони були балансоутримувачами доріг загального користування місцевого значення),  зробила свій розрахунок вартості робіт вздовж всього автошляху, оцінивши їх у понад 8 млн.грн.. Така сума була непідйомною для районного чи селищного бюджетів і тому, за 1 млн.грн., був зроблений лише певний відтинок дороги.

Тепер, найбільше потерпають жителі вулиці Українська, вздовж якої теж проходить дорога Жвирка-Завишень. Вони нарікають на сильну ямковість та аварійність. Проте найгірша ситуація  – після дощів, коли дорога фактично йде під воду і люди ще й страждають від неприємного запаху.

Озвучивши усі ці проблеми, місцеві жителі запитали у представників влади, коли буде зроблений ремонт  дороги Жвирка-Завишень.

Голова Сокальської районної ради зустрівся із мешканцями села ЗавишеньГолова Сокальської районної ради Микола Пасько звернув увагу громади, що дороги поділяються на державні, регіональні і місцеві. Укравтодор виступає власником міжнародних та міжобласних автошляхів, обласні держадміністрації – доріг загального користування місцевого значення, а органи місцевого самоврядування мають на балансі комунальні вулиці. Для їх утримання місцеві ради отримують певні податки. «Водночас в районному  бюджеті такі надходження відсутні. Сокальська районна рада немає жодної дороги на балансі і не несе за них відповідальність, але враховуючи критичну ситуацію із дорожнім покриттям, ми змушені виділяти кошти з районної скарбниці на ці потреби. Але, навіть скерувавши гроші з бюджету на дорогу загального користування, ми не можемо обійтись без власника, який виступає розробником та замовником робіт і проводить всі необхідні процедури. Після впровадження адміністративно-територіальної реформи та створення об’єднаних територіальних громад, дороги місцевого значення планується передати на баланс ОТГ. Вони будуть їх утримувати, за них відповідати. Можливо, що тоді зникнуть бюрократичні перепони для вчасного і швидкого ремонту доріг», – наголосив Микола Пасько.

Він також нагадав, що Сокальська районна рада реалізовує міжнародний проект, в результаті якого три комунальні дороги в селах Гута, Забужжя та селищі Жвирка будуть відремонтовані. Станом на сьогодні дорога, яка є у власності Савчинської громади, вже зроблена. Наступною буде відремонтована вулиця Шевченка в селі Забужжя ( на завершальному етапі отримання всіх необхідних дозвільних документів).  Паралельно триває підготовка необхідної документації для проведення процедури закупівель для майбутнього ремонту вулиці Шевченка в селищі Жвирка.

В підсумку зустрічі Микола Пасько запропонував Жвирківському селищному голові підготувати листа на адресу Львівської обласної державної адміністрації, Сокальської райради та районної адміністрації щодо необхідності виготовлення проєктно-кошторисної документації. Це є необхідний крок для ремонту дорожнього покриття. Далі треба буде шукати різні джерела фінансування робіт.

Додамо, що протягом 2017-2019 років з районного та бюджетів місцевих рад Сокальщини на ремонт доріг загального користування місцевого значення виділено 59,272 млн.грн.. Це  в 1,9 рази більше, ніж виділено коштів з обласного і державного бюджету на вказані цілі у цьому періоді.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

9 − 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!