Листи до редакції

Через різних власників мешканці села Завишень змушені чекати на ремонт асфальтного покриття дороги

17 червня голова Сокальської районної ради Микола Пасько зустрівся із мешканцями села Завишень. У розмові також взяли участь депутати Сокальської районної ради Володимир Пограничний та Олег Солодяк, а також  головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, екології, природних ресурсів, агропромислового розвитку, енергетики та інфраструктури Сокальської райдержадміністрації Володимир Коцюба та Жвирківський селищний голова Іван Кошлай. Люди скаржились на аварійний стан частини дороги загального користування Жвирка-Завишень, яка перебуває на балансі Львівської обласної державної адміністрації.

Зазначимо, що ремонтні роботи на цій дорозі розпочались ще у 2016 році. Тоді, за кошти районного і селищного бюджетів була зроблена одна ділянка. У 2017 році було заплановано зробити вже повністю все дорожнє полотно. Для цього Сокальська районна рада виділила з районної казни 1 млн.грн.. Проте, тодішній власник цієї дороги – Служба автомобільних доріг ( до 2018 року вони були балансоутримувачами доріг загального користування місцевого значення),  зробила свій розрахунок вартості робіт вздовж всього автошляху, оцінивши їх у понад 8 млн.грн.. Така сума була непідйомною для районного чи селищного бюджетів і тому, за 1 млн.грн., був зроблений лише певний відтинок дороги.

Тепер, найбільше потерпають жителі вулиці Українська, вздовж якої теж проходить дорога Жвирка-Завишень. Вони нарікають на сильну ямковість та аварійність. Проте найгірша ситуація  – після дощів, коли дорога фактично йде під воду і люди ще й страждають від неприємного запаху.

Озвучивши усі ці проблеми, місцеві жителі запитали у представників влади, коли буде зроблений ремонт  дороги Жвирка-Завишень.

Голова Сокальської районної ради зустрівся із мешканцями села ЗавишеньГолова Сокальської районної ради Микола Пасько звернув увагу громади, що дороги поділяються на державні, регіональні і місцеві. Укравтодор виступає власником міжнародних та міжобласних автошляхів, обласні держадміністрації – доріг загального користування місцевого значення, а органи місцевого самоврядування мають на балансі комунальні вулиці. Для їх утримання місцеві ради отримують певні податки. «Водночас в районному  бюджеті такі надходження відсутні. Сокальська районна рада немає жодної дороги на балансі і не несе за них відповідальність, але враховуючи критичну ситуацію із дорожнім покриттям, ми змушені виділяти кошти з районної скарбниці на ці потреби. Але, навіть скерувавши гроші з бюджету на дорогу загального користування, ми не можемо обійтись без власника, який виступає розробником та замовником робіт і проводить всі необхідні процедури. Після впровадження адміністративно-територіальної реформи та створення об’єднаних територіальних громад, дороги місцевого значення планується передати на баланс ОТГ. Вони будуть їх утримувати, за них відповідати. Можливо, що тоді зникнуть бюрократичні перепони для вчасного і швидкого ремонту доріг», – наголосив Микола Пасько.

Він також нагадав, що Сокальська районна рада реалізовує міжнародний проект, в результаті якого три комунальні дороги в селах Гута, Забужжя та селищі Жвирка будуть відремонтовані. Станом на сьогодні дорога, яка є у власності Савчинської громади, вже зроблена. Наступною буде відремонтована вулиця Шевченка в селі Забужжя ( на завершальному етапі отримання всіх необхідних дозвільних документів).  Паралельно триває підготовка необхідної документації для проведення процедури закупівель для майбутнього ремонту вулиці Шевченка в селищі Жвирка.

В підсумку зустрічі Микола Пасько запропонував Жвирківському селищному голові підготувати листа на адресу Львівської обласної державної адміністрації, Сокальської райради та районної адміністрації щодо необхідності виготовлення проєктно-кошторисної документації. Це є необхідний крок для ремонту дорожнього покриття. Далі треба буде шукати різні джерела фінансування робіт.

Додамо, що протягом 2017-2019 років з районного та бюджетів місцевих рад Сокальщини на ремонт доріг загального користування місцевого значення виділено 59,272 млн.грн.. Це  в 1,9 рази більше, ніж виділено коштів з обласного і державного бюджету на вказані цілі у цьому періоді.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.