Листи до редакції

Гірко плаче Україна сльозами і кров’ю

Таку назву мало віче пам’яті з вшанування героїв «Небесної сотні», яке відбулося у фойє Народного дому с. Шарпанці. Ведучі – Світлана Брах та Олеся Семенюк запалили свічу пам’яті, лампадки на вшанування героїв нашого часу. Дівчата віршами «Слава Україні, як пече у грудях», «Мамо, не плач», «А я живий, матусенько», «В короткій молитві» та ін., змогли передати весь біль тих, хто втратив найцінніше, найдорожче, найрідніше. Адже їхня кров пролита за наше з вами майбутнє.

Слова Шевченка з його патріотичних творів переплітались із болем і журбою загальноактуальної теми – Євромайдан, де проявилася найвища форма народного волевиявлення і демократії. Це суспільний інститут самоорганізації народу, що дає нову форму влади та модель майбутнього українського суспільства. Тетяна Яроцька і Ганна Шишка зачитали імена всіх героїв «Небесної сотні» біля стендів з наочною інформацією про полеглих та цитатами великих та знаменитих людей.

Книги пам’яті Сокальщини та інша література були представлені у залі на виставці, яку оформила Богдана Петрівна Климчук. Нині українська нація у тяжкому стані, і люди страждають, хтось більше, бо втрачає, хтось менше, коли тримається осторонь, але свята Тереза каже: «Навчіться страждати, заради любові Бога». Страждати означає «молитися». Тому до слова про молитву запросили отця Володимира Мартинюка, настоятеля церкви Пресвятої Покрови с. Шарпанці та отця Василя, священнослужителя Милятинського храму. На завершення відбулася спільна молитва «Отче наш», «Богородице Діво».

Зі сльозами на очах, з вірою у серці, з надією на справедливість, після заходу невелика громада с. Шарпанці залишила Народний дім. Підготували та провели віче пам’яті до 200річчя з дня народження Т. Г. Шевченка Катерина Денисюк та Богдана Климчук.

Софія КЛЮЧКОВСЬКА, жителька с. Шарпанці.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.