Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Герої російсько-української війни на Львівщині готуються до Ігор нескорених

Вперше у Західному реабілітаційно-спортивному центрі на Львівщині національна збірна команда Ігор Нескорених проходить підготовку до міжнародних змагань Invictus Games The Hague 202One

До центру на навчально-тренувальний збір з’їхалися ветерани з різних куточків України. Про новину повідомили у Відділенні НОК України у Львівській області з посиланням на Міністерство ветеранів.

Ветерани починають заняття спортом з дихальних вправ, які допомагають розслабити м’язи та налаштовують на кількагодинну роботу у тренажерному залі. Кожен учасник збірної працює на тренажері, що максимально допомагає підготуватись до змагань у певному виді спорту – для когось це легка атлетика, для когось плавання або пауерліфтинг.

«Коли побачив соціальну рекламу змагань «Ігор Нескорених» після операції – як хлопці на протезах бігають, займаються, одразу подумав, що було б круто стати одним із них. Оскільки я з дитинства люблю спорт, вирішив долучитися», – розповів пресслужбі Мінветеранів ветеран зі Львова Ігор Галушка, який під час бойових дій на Сході отримав наскрізне поранення в голову.

У національній збірній Ігор змагатиметься за перемогу у веслуванні на тренажерах за одну хвилину та за 4 хвилини.

У центрі ветерани тренуються також у стрільбі з лука. У Іграх Нескорених існує принцип рівний рівному: до змагань учасників збірної готують теж ветерани, ті, хто вже брав участь у міжнародних змаганнях. Тому підготовкою до змагань зі стрільби з лука займається львів’янин Дмитро Сидорук, ветеран, майстер спорту міжнародного класу та чемпіон світу серед юніорів. За його словами специфіка ветеранського спорту у тому, щоб кожен вид спорту адаптувати під конкретного ветерана. У стрільбі з лука, наприклад, ветерани з ампутованою рукою можуть стріляти з допомогою щелепи.

«Загалом стрільба з лука- це дуже адаптивний вид спорту – практично зі всіма пораненнями можна все ж знайти можливість стріляти – тут поєднується статика та динаміка. Для нас Invictus є своєрідною спілкою, завдяки якій ми, з різних куточків України, тренуючись разом до змагань, маємо можливість комунікувати та співпрацювати. Це дуже важливо для соціалізації та адаптації», — зауважує Дмитро.

Він зазначає, що навіть ветерани, яким не пощастило потрапити до національної збірної продовжують тренувальний процес: знайшли тренерів, зали.

«Вони готуються до наступних відбіркових змагань, для них цей міжнародний старт є надзвичайно великою мотивацією. Концепція Ігор у тому, що склад національної збірної щороку оновлюється, тому не потрапивши одного року, ветерани мають мотивацію готуватись до наступних відбіркових змагань».

До складу української збірної входить 20 ветеранів. Міжнародні змагання Invictus Games The Hague 202One пройдуть 29 травня – 5 червня 2021 року у Нідерландах.

Перед поїздкою у Гаагу в українських ветеранів заплановані ще два навчально-тренувальні збори: у лютому та квітні перед від’їздом на змагання. Також заплановані окремі табори для тих, хто братиме участь у командних змаганнях з баскетболу на візках, – повідомляє пресслужба Мінветеранів.

Exit mobile version