Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Горобці покинули українські міста: голова Львівського клубу орнітологів Андрій Кийко пояснив чому

Горобці покинули українські міста і це викликає занепокоєння орнітологів та екологів. Вони називають кілька можливих причин зменшення популяції.

Голова Львівського клубу орнітологів Андрій Кийко розповів, чому не видно горобців в Україні та куди вони зникли.

Фахівці називають кілька причин:

Кийко зазначає, що кліматичні зміни теж впливають на птахів.

“Можливо, це і недостатня кількість корму для вигодовування пташенят”, – зазначив він в ефірі “Еспресо”.

Чим корисні горобці

Загалом горобці харчуються насінням, відходами продуктів, злаками, ягодами і травами.

“Кожен вид має своє значення. Іноді ми не можемо зрозуміти, для чого він є, наприклад, чому в нас там комарів багато. Насправді комарі – це корм для певних видів птахів, які їх успішно споживають і вигодовують ними пташенят. Так само і горобець, він має певне значення. Він у певний період, коли виводить пташенят, харчується певними видами комах, які можуть бути шкідниками для посаджених людиною садів”, – зазначив зооексперт.

Що потрібно зробити, щоб горобців стало більше

Кандидатка біологічних наук Євгенія Яниш зазначила, що аби їхній вид остаточно не зник, з української фауни варто змінити підхід до планування екосистеми міст.

“Щоб у нас вони трималися, потрібно, щоб було більше зелених насаджень у містах. Потрібно, щоб це були не тільки дерева, а, наприклад, кущі, в яких можуть і ночувати горобці. Потрібно, щоб у них була кормова база, але я думаю, що в центральних районах міст зараз це вже мало реально, бо сміттєзвалища в нас часто зачинені, тобто птахи не можуть з них готуватися. Крім того, у центрі великих міст недостатньо трави і комах, але на околицях це абсолютно реально, тобто варто зменшити покоси газонів”, – зазначає вона.

Експерти вказують, що тільки одна пара горобців під час вигодовування пташенят знищує понад 30 тисяч комах, крім того, за рік вони можуть дати кілька виводків.

Exit mobile version