Листи до редакції

Хоспіс в Угнові змінився у кращу сторону

10 жовтня головний лікар КЗ СРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» Роман Швед разом із волонтерами Сокальської районної асоціації інвалідів (голова Оксана Кононова) відвідали «Хоспісне» відділення, яке надає паліативну допомогу важкохворим (після інсультів, онкохворим і іншим). Серед пацієнтів є люди старшого віку, з хронічними захворюваннями, які отримують відповідне лікування і догляд.

Зустріла гостей завідувач відділу Неля Мазур. Вона розповіла про заклад та пацієнтів. Голова районної асоціації інвалідів Оксана Кононова розповіла про проект підтримки жертв нацизму, який реалізовується у рамках програми «Місце зустрічі: діалог» за підтримки німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» та їхніх українських партнерів «Турбота про літніх в Україні». Також, впродовж двох років асоціація співпрацює з волонтером корпусу США Дженніфер Лі. Волонтери, більшість із яких мають інвалідність, відвідуватимуть немобільних літніх людей у них в дома та тут у хоспісі найменшого українського містечка Угнів. Сьогодні був перший такий візит. Волонтери цікавились потребами та потребами одиноких людей похилого віку. Заввідулу зазначила, що “завжди раді відвідувачам та будь-якій допомозі “, та найбільш необхідні памперси та пеленки, засоби особистої гігієни.

Роман Швед зауважив: “Асоціація інвалідів – люди, котрі пережили певну життєву трагедію, та вони не впали духом, а ще й допомагають іншим. Такими вчинками волонтери надихають, особливо тих, хто опустив руки”.

Далі відвідувачі поспілкувались з старенькими. Головний лікар Сокальської ЦРЛ оглянув пацієнтів та приміщення загалом, обговорив певні робочі моменти з Нелею Мазур. А волонтери спілкувались та частували стареньких, а ще поцікавились у кожного, що б вони хотіли щоб св. Миколай приніс (адже наступну поїздку планують саме на це свято).

Їдучи у хоспіс вперше, у мене і у волонтерів були неоднозначні відчуття, адже усі бачили і сюжети про стан закладу і дописи в соціальних мережах. Попри це, ми були приємно здивовані. Як повідомив головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, уже рік як у відділенні новий керівник. І направду видно, що людина віддана своїй справі. Звичайно, багато в чому допомогли волонтери. У відділенні відремонтовано санітарні кімнати. Є бойлери, пацієнти мають змогу помитися у будь-який час. Палати облаштовані функціональними ліжками, приліжковими тумбочками і столиками, санітарними стільцями. У кожній палаті є телевізор, радіоприймач та обігрівачі. Ниніпроводиться ремонт у одній з палат (велику палату переробляють у комфортніші менші дві). Звичайно, багато ще роботи попереду. Керівники поділились планами на майбутнє, а саме – хочуть брати участь у обласному конкурсі мікропроектів та завдяки цьому провести ремонт у інших приміщеннях.

Значна допомога надходить від волонтерів, які часто навідуються до стареньких. Звичайно, кожен із них згадує про свою домівку і хотів би повернутись туди. Та загалом про перебування у хоспісі відгукуються позитивно. Адже тут доглядають за ними, тут є з ким поспілкуватись та найбільш необхідні умови для проживання.

автор, фото Юлія Сорочук

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.