Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Інклюзивність потрібна кожному: у Львові відбувся семінар, присвячений темі безбар’єрності

Учасники заходу на реальних прикладах розглядали найпоширеніші бар’єри, з якими зіштовхуються маломобільні групи населення, ділилися особистими спостереженнями, аналізували закордонний досвід забезпечення архітектурної доступності.

Впродовж 6 та 7 квітня у Львові провели семінар «Створення безбар’єрного простору. Фізична доступність об’єктів архітектури» для уповноважених органів містобудування та архітектури територіальних громад Львівщини.

Його організаторам став департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

«Раніше інклюзивність була формальністю і в кращому випадку зводилася до банального влаштування пандуса. Зараз ці уявлення стрімко змінюються і багато людей вже знають, що маломобільним може стати кожен – не йдеться лише про людей з інвалідністю. Особливо цей ризик зростає в умовах повномасштабної війни, а відтак приходить усвідомлення, що інклюзивність потрібна кожному. Ми вже бачимо, що формується суспільний запит на доступні фізичні простори. Задовольнити його може архітектурна спільнота, від якої прямо залежить, якими українські міста будуть в найближчому майбутньому. Тому мета нашого семінару – поміркувати про забезпечення рівних можливостей кожної людини», – наголосила директорка департаменту архітектури Олена Василько.

Спікерами заходу були профільні експерти, фахівці з питань безбар’єрності, а також відомі архітектори. Зокрема, представники проєкту Superhumans – ультрасучасного центру реабілітації постраждалих від війни – головний архітектор Марко Савицький та консультантка з питань безбар’єрності Уляна Пчолкіна.

«Наша задача, і в цілому задача реабілітації, – повернути людину до трудової діяльності. Для цього ми маємо навчити її вставати з ліжка, вдягати протез, щоб той протез був підібраний правильно, щоб людина була максимально функціональна зі своїми порушеннями, щоб людина могла вийти зі свого житла. Для цього нам треба ще багато працювати як спільноті, як суспільству… Щоб ми не будували нові бар’єри для людей, бо кількість людей з інвалідністю в Україні, на жаль, збільшується в рази щодня. Людина має мати можливість вийти, пройтися або проїхатися доступними вулицями, і потрапити на робоче місце, яке теж має бути адаптованим», – пояснила Уляна Пчолкіна.

Додамо, у межах заходу його учасники також мали можливість разом з національним координатор програми «Безбар’єрна Україна» Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Ярославом Грибальським здійснити обстеження території будівлі, в якій проходив семінар.

Exit mobile version