Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вибираємо дитячий матрас

Основну частину часу новонароджені малюки проводять в своєму ліжечку. Багато батьків відповідально підходять до її вибору. В перші місяці у малюка формується хребет, і неправильний вибір матраца може згодом викликати у нього проблеми з поставою. Моя пропозиція – Не варто економити на матраці

У нас в сім’ї з’явилася ще одна дитина, яку можна укласти в дитячому ліжечку, що залишився від попереднього малюка, але матрац ми вирішили купити новий на http://namatrase.com.ua/. Спати на ньому буде не тільки комфортно, але і гігієнічно – адже матрац, як і постільна білизна, належить до предметів індивідуального користування. З часом будь-який матрац накопичує пил і в ньому з’являються різні мікроби, а спеціалісти компанії naMatrase пояснили, що не варто забувати, що діти швидко ростуть, малюк буде не тільки спати в своєму ліжечку, але і через деякий час сидіти, а також стояти в ній. А ще пізніше йому захочеться там і пострибати. Але яким би добрим не був матрац, поступово він почне втрачати свої ортопедичні властивості.

При купівлі матраса ми не лишали поліетиленової упаковки. Виріб повинен дихати, інакше всередині утворюється поганий мікроклімат, і його нутрощі втратять свої корисні властивості. До того ж спати на такому матраці маляті буде попросту незручно, так як упаковка буде шарудіти і тривожити його сон.

Якими якостями повинен володіти матрац? Адже всім хочеться, щоб у малюка все було найкраще.

Вирушати в магазин краще всього, коли вже є певні уявлення про те, як повинен розвиватися дитина в перші місяці свого життя. Необхідно, щоб матрац володів ортопедичними властивостями, тобто забезпечував правильне й безпечне положення дитини в той час, коли він спить. Хребет завжди повинен підтримуватися в правильному положенні, в якій би позі малюк не спав. Конструкція матраца повинна бути такою, щоб хребет не вигинався, а всі м’язи були розслаблені. Пошукавши в інтернеті, я знайшла основні властивості дитячих ортопедичних матраців :

    пружність ;
    помірна жорсткість;
    комфортна рівна поверхня ;
    безпечний наповнювач.

Саме від наповнювача залежить, яким буде матрац – м’яким або жорстким. На жаль, але в останні роки велика кількість новонароджених мають схильність до алергії. Тому фахівці компанія, в якій ми з чоловіком купили матрас, порадили на вибір матрасы come-for – зроблений з натуральних матеріалів, що пропускає повітря. Наповнювач не злежувється, не буде виділяти шкідливих випарів і тим більше пріти.

Але не завжди натуральність матраца – очевидний плюс. Вироби з кокосової стружки, хоч і натуральні, але дуже швидко злежуються, починають виділяти випаровування ( пріють ) і через короткий час поверхня стає горбистою. З таких матраців немає можливості зняти чохол, але ж ця його частина потребує регулярної пранні.

Сьогодні в якості наповнювача для дитячих матраців використовується пінополіуретан, латекс і кокосове волокно.

На думку ортопедів і педіатрів, матрац з кокосового волокна ідеально забезпечує правильний розвиток кісткової системи новонародженого. Виріб, виготовлений з кокосового волокна, має спеціальну конструкцію, яка в поєднанні з натуральним наповнювачем повністю відповідає своєму цільовому призначенню. Такий матрац рівномірно розподіляє навантаження на хребет і новонароджений малюк спокійно спить. Лінгін, який входить до складу кокосового волокна, є природним полімером, який дуже еластичний, влагоустойчив і не гниє. Усередині такого матраца утворюється правильний мікроклімат – за рахунок прекрасної вентіліруємость, влітку на ньому спати не жарко, а взимку – не холодно.

Щодо того з чого виготовлені матраси та властивості матеріалу хочу надати вам наступну інформацію :

Кокосові матраци рекомендовані для дітей від 0 до 12 місяців. Їх жорстка поверхня відмінно підходить новонародженим малюкам. Натуральний кокосовий наповнювач не викликає у нього алергію, а тверда основа не дає згинатися хребту. Пізніше, коли дитина підросте, матрац необхідно замінити на більш м’який. Адже постійно спати на жорсткій кокосової поверхні педіатри не рекомендують. Пружна поверхня не дає розслаблятися м’язам. Купувати жорсткий матрац для дитини старше 12 місяців потрібно при діагностованих викривленняххребта, але при цьому потрібно проконсультуватися з лікарем. Для зменшення жорсткості таких виробів виробники застосовують латекс, який чергується з кокосовим наповнювачем.

Латекс отримують шляхом обробки соку дерева гевея. Цей натуральний матеріал після обробки має пористу структуру, відмінно пропускає повітря. Латекс гіппоаллергенним, володіє антигрибкові і антибактеріальні властивості. Він влагоустойчив, не накопичує пил, не гниє і є несприятливим середовищем для кліщів і мікроорганізмів. Дитячі матраци з латексу володіють прекрасними ортопедичними властивостями за рахунок своєї пружності і здатності відновлювати форму.

Комбіновані латексно – кокосові матраци є виробами середньої жорсткості. Важливо відзначити їх гігієнічні властивості. Спресовані кокосові волокна, просочені натуральним латексом, в результаті дають матеріал, що володіє пружністю, міцністю і довговічністю. Дитячий матрац, виготовлений з такого матеріалу, добре повторює форму людського тіла і забезпечує маляті комфортний і повноцінний сон.

Так як натуральний латекс – досить дорогий матеріал, то з часом знадобилося знайти йому заміну. Виробники почали використовувати штучний латекс – пінополіуретан. Як і природний латекс, цей матеріал нетоксичний, не горить і не викликає алергії. До його складу входять особливі молекулярні « пружини», які забезпечують пружність і дозволяють матеріалу «дихати». Ортопедичний ефект від використання матраца з пінополіуретану досягається за рахунок того, що він, прогинаючись у потрібних зонах, забезпечує рівне положення хребта.

Замислюючись про те, як вибрати дитячий матрац, багато батьків звертають увагу на ватяні вироби – вони недорогі і красиві. Чи варто купувати ватяні або поролонові матраци ? В якості постійного матраца для малюка це не рекомендується. Такі матеріали недостатньо пружні, до того ж вони добре вбирають вологу, а це ідеальне середовище для численних бактерій і мікрокліщів. Поролонові і ватні матраци недовговічні, вони надто м’які для немовлят, а це може привести до попрілостей, перегріву і проблем з хребтом. У таких виробів є лише одна перевага – низька ціна, але чи варто економити на здоров’я власної дитини ? Різниця в ціні між ватним і кокосовим матрацом не настільки вже значна, тому купувати поролонові і ватні вироби краще в якості запасного варіанту.

При використанні матраца слід пам’ятати, що за правилами експлуатації його потрібно періодично перевертати – не рідше, ніж один раз на 3 місяці. Інакше погіршується доступ повітря, у виробі накопичується пил. Також перевертання сприяє збереженню форми матраца і дозволяє уникнути деформації його поверхні.

Бажаю вдалої вам покупки, Ірине Лешко, м.Самбір.

Exit mobile version