Головна / Листи до редакції / Який котел найекономніший? Стаття про визначення найдешевшого енергоносія.

Який котел найекономніший? Стаття про визначення найдешевшого енергоносія.

Паливо для котла. Газ, електрика, чи дрова: який енергоносій найдешевший?

Останнім часом дуже сильно популяризується тематика твердопаливних, пеллетних котлів. Таблиця 1 (нижче) показує економічне обґрунтування, яке зроблено з урахуванням цін на енергоносії станом на липень-серпень 2015 року, також враховується теплота згоряння палива. Як бачимо, газові конденсаційні котли демонструють найбільшу ефективність.

Таблиця 1: Вартість опалення в залежності від енергоносія.

З таблиці бачимо, що опалення пеллетами є ефективним в тому випадку, якщо у нас є джерело дешевих пеллет, так само із дровами: твердопаливні котли економічно вигідні тим, хто має власні джерела палива.

Крім того, твердопаливні котли потребують  постійного піклування, чистки, завантаження палива, коли газові можуть бути 100% автономними, особливо в парі з кімнатним термостатом, який триматиме ідеальну температуру в приміщенні. Конденсаційні котли, які останнім часом стають все більш і більш популярними демонструють на 20-30% більшу економність по газу, ніж традиційні, турбовані модулі.

Також міфом є більша безпека твердопаливного котла: газові котли мають більше 5 датчиків тяги, протоку, температури газів, нагріву води та ін., досконалу систему контролю і керування. Твердопаливні котли при зникненні електропостачання циркуляційного насосу потребують розхолодження,  адже теплота з палива продовжить виділятись навіть при зачиненій шиберній перегородці. Також дуже важливо правильно підібрати опалювальне обладнання, ця стаття допоможе визначити потужність котла опалення, яка необхідна для вашого будинку.

Електричні котли значно безпечніші в експлуатації, особливо якщо справа стосується невеликої потужності (до 6-7 кВт), яка може безпроблемно працювати від напруги 220В від мережі. Також електрокотел буде хорошим резервним джерелом опалення, особливо коли настають люті холоди і не вистачає основного газового котла. Також електричний опалювальний пристрій можна використовувати коли Ви наближаєтесь до більш дорогої тарифної сітки по газу. Кілька кіловат-годин електрики можуть суттєво знизити витрати на опалення.

Також цікавим може бути тепловий насос для опалення, або обігріву басейна, він сповиває лише 1 кВт тепла на 4-6 кВт виробленого тепла, однак ціна такого обладнання дуже висока плюс він буде ефективним лише коли температура більша 0С. Теплові насоси стали дуже популярними в Західній Європі, особливо після паливної кризи.

Технології опалювального обладнання розвиваються щороку і котли, теплові насоси стають все дешевшими і ефективнішими. Для детальної інформації звертайтесь до спеціалістів компанії Вотерпарк.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

ten − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!