Головна / Листи до редакції / Хто ж у тому винен?

Хто ж у тому винен?

Стосовно подій, що відбуваються останніми місяцями в Україні, хочу висловити свою думку і відповісти на це запитання. Починати треба з дев’яностих років, часів всенародної приватизації, точніше прихватизації України. Коли купка людей безцеремонно з допомогою недолугих законів обікрали український народ і створили в Україні кланово-олігархічну систему влади. Вони, як джокери у картах, підходять до будь-якої масті, мається на увазі партії. Ці олігархи, які стоять завжди за кадром, купують політичні партії, створюють нові, змінюють президентів народними руками з допомогою грошей і ЗМІ. Бо засоби масової інформації, хоча четверта влада, але мають великий вплив на народ у формуванні думки.

Що маємо сьогодні? Після того, як молодь повстала проти несправедливої системи, жертвуючи своїм життям, теперішні очільники в Києві цинічно і відверто призначають олігархів на вищі керівні посади в областях. От і виходить, за що боролись, на те й напоролись. І так вже 23 роки водять нас ті самі ляльководи.

Тепер спустімось на рівень району, області і Західної України, де з початку незалежності при владі, так би мовити, патріоти, демократи. Бо ж, якщо вважати, що вся влада у руках районної адміністрації, то навіщо твердити про те, що на виборах місцевих рад ми обираємо владу? Чи все ж спільну відповідальність за район несуть обидві гілки влади? Вважаю, що районна рада у будь-який час може висловити недовіру і змінити керівний склад райдержадміністрації. І тут виникає декілька запитань. Чому, де при владі демократи, найбільше розвалена економіка порівняно з іншими регіонами країни? Друге питання. Чому студенти вийшли на майдан? Хотіли в Європу? Ми і так в Європі. Вони хотіли мати в Україні якусь перспективу, мати можливість себе реалізувати, мати достойну зарплатню. Бо тоді для чого вчитись, якщо немає де працювати? Можливо, причина революцій і майданів для вихідців із Західної України криється у місцевій владі? А може, це районні ляльководи обкрадають нас і водять по маленькому колу, прикриваючись великою любов’ю до України вже 23 роки, починаючи ще з М. Пшевлоцького? Бо, коли навколо злодії і корупціонери, то в хаті ми ні до чого не доробимося. Нам постійно замилюють очі високими патріотичними і політичними гаслами, відволікаючи від економічних і господарських проблем, а самі думають про свою вигоду і гроші.

Наприклад, для чого потрібне було гоніння на людей, які працюють у районній адміністрації? Якщо райдержадміністрація непрофесійно працювала, депутати могли висловити недовіру вже давно. Тож Марію Христинич і Павла Савчука, які багато зробили для Сокальщини, місцеві політики зробили ворогами народу. Триста голосів на площі – це далеко не все населення району. Олег Кожушко розповідав про одного високого міліцейського чина, котрий працював свого часу в Сокалі, його дружина з Сокаля, батьки тут проживають, а він, начебто був очевидцем ганебних вчинків міліціонерів і не припинив їх, то тепер закликав висловити своє негативне ставлення до родичів. Якесь гоніння на відьом. Після мітингу людей запросили в Народний дім, начебто для вирішення важливих питань. А тим важливим питанням для району виявилось відкликання депутата обласної ради Романа Шведа. Мабуть, вже є кандидат, який готовий купити це місце? А от питання створення антикорупційного комітету тих великих патріотів вже не цікавило, вони покинули зал. Хочеться звернутися до людей, не вірте тим облесливим промовам на мітингах. І ще одне надважливе питання – боротьба з корупцією. Хоча є відповідні органи, які мають цим займатися, але потрібна співпраця з хлопцями зі «Самооборони», яких на зборах обрали в антикорупційний комітет. Щоб виявити чиновника-хабарника – не потрібно великого розуму. Порівняти зарплату і його маєтки, не співпадає – звільняйте, зловили на гарячому – тюрма. У районній газеті запровадити рубрику «Стоп! Корупція» і у кожному номері повинна бути інформація про зловживання і хабарництво. Тут роботи непочатий край, починаючи з дитячого садка. Бо на шпальтах газети читаємо про концерти в освітніх округах, а ДПІ інформує про зарплати у конвертах, а не про те, як збирають податки згідно із законом.

Якщо районна влада буде хоч раз на квартал звітувати перед громадою про виконану роботу, а антикорупційний комітет контролювати, щоб не крали, то будуть зміни на краще.

Степан ПРИДКА,
с. Поториця.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!