Листи до редакції

ЛОДА: Попри пандемію коронавірусу медики закликають не нехтувати плановою вакцинацією

За підсумками 10-и місяців цього року на Львівщині комплексом щеплень проти кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції вакцинували лише 59,9 % дітей, які потребують такої вакцинації. Це діти віком до року.

Як наголосили медики, така ситуація є несприятливою, адже невакциновані діти залишаються вразливими до збудників.

«Аналогічна ситуація щодо вакцинації противірусного гепатиту В. Першу дозу в пологовому будинку роблять майже 80 % дітям, натомість завершений комплекс для дітей віком від 1 року отримали, на жаль, лише 53 %», – розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Такі діти теж наражаються на небезпеку захворіти. Медична маніпуляція нестерильним інструментом, або ж випадковий поріз чи прокол на вулиці інструментом, який використовувала людина хвора на гепатит В – все це може послужити причиною серйозної недуги.

«Навіть якщо дитині підстригти нігтики ножичками, якими до цього користувалась людина, яка хворіє на хронічний гепатит і про це не знає, мікропошкодження шкіри може бути достатньо для того, щоб інфікувалась не вакцинована дитина. Якщо діти інфікуються гепатитом В у дитинстві, то більш як 50 % з них мають ризик, що ця хвороба перейде в хронічну форму і таку дитину треба буде лікувати упродовж усього життя», – зазначила Наталія Тімко.

Саме тому, зазначають медики, питання планових профілактичних щеплень на сьогодні є надзвичайно актуальним. Розвінчують міфи медики щодо небезпеки зараження коронавірусом під час планових щеплень.

«Багато батьків, які мають дітей, бояться йти в заклади охорони здоров’я, мотивуючи тим що я можу інфікуватись коронавірусом. Сьогодні медики, і це є їхнім завданням, роблять окремі потоки, де приймають хворих людей і окремо здорових на вакцинацію, організовані кабінети щеплень. Цим не можна нехтувати, адже не лише коронавірус є на сьогодні серед збудників, які циркулюють в природі. Їх є багато», – розповіла Наталія Іванченко.

Зокрема, від початку року на кашлюк захворіли 128 мешканців області, зафіксували приблизно 30 випадків захворювання на епідемічний паротит або свинку, яка є особливо небезпечна для хлопчиків, 8 випадків захворювання на кір.

«Для тих, хто з певних причин не зробив вакцинації, варто це зробити. Дорослі люди один раз на 10 років повинні отримати щеплення від дифтерії та правця. Тим, хто не пригадує коли робив це востаннє, або знає, що точно не робив останні 10 років, варто прийти в кабінет щеплень і зробити вакцинацію. Це дозволить організму постійно бути готовим до зустрічі зі збудником», – наголосила медик.

Прес-служба ЛОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews