Листи до редакції

Львівщина може вийти з «червоної» зони при збереженні позитивної динаміки основних показників

Сьогодні у Львівській облдержадміністрації відбувся брифінг щодо епідситуації на Львівщині, спікерами на якому були Орест Чемерис – директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, та Юрій Вендзилович – директор Львівського обласного ендокринологічного центру; експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з ендокринології.

«Спостерігаємо зменшення кількості госпіталізованих: менше 60 осіб на 100 тис. населення. Але попри те, що кількість хворих об’єктивно зменшується, стан вже госпіталізованих пацієнтів залишається важким. Переважно це особи молодого віку, без супутніх патологій, усі – кисневозалежні. На даний час  ліжкова мережа для хворих на ковід на Львівщині не змінилася – включає 4775 ліжок, 90% з яких забезпечені подачею кисню», – розповів Орест Чемерис.

Він також зазначив, що по показниках, за якими визначається рівень епідситуації на певній території, станом на сьогодні два з трьох показників (а саме – кількість госпіталізованих протягом останніх семи днів (60%), та кількість пацієнтів на ліжках, забезпечених киснем (63,7%)), перебувають на межі норми, адже критичний показник – це 65%. Таким чином Львівщина може вийти з «червоної» зони при збереженні позитивної динаміки основних показників.

«Проте всі ми бачимо високу динаміку щоденних нових випадків захворювання, тому маємо дотримуватися правил карантину, особливо в період великодніх свят. Потрібно носити маску, уникати місць масових скупчень людей і пам’ятати, що якщо ми хочемо святкувати Великдень, то повинні обмежити себе в спілкуванні, щоб не наражати і себе, і своїх близьких на небезпеку. Якщо ми хочемо бути здоровими – маємо бути відповідальними», – зазначив Орест Чемерис.

Щодо вакцинації:

  • станом на сьогодні на Львівщині провакциновано 39 979 осіб;
  • на разі Львівщина знаходиться на другому місці по темпах вакцинації після міста Києва, де провакциновано 48 227 осіб;
  • по Львівській області вакциною «Astra Zeneca» провакциновано – 38 043 осіб, «Coronavac» – 1300, «Pfizer» – 636
  • На Львівщині діє 163 пункти щеплень. Більше ніж 100 пунктів щеплення вже пройшли навчання і готові проводити вакцинацію. По кількості мобільних бригад – 9 («Astra Zeneca»), 3 – («Coronavac»), 2 – («Pfizer»).
  • З нової партії вакцини «Astra Zeneca», що прибула в Україну, Львівщина отримає 21 600 доз.

прес-служба ЛОДА

65768532
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.