13 липня Мирославу Скорику мало б виповнитися 82 роки. Однак ця дата практично співпала із сороковинами із дня смерті композитора, які припали на 10 липня.
Про це повідомили у ЛОДА.
Нагадаємо, що 2 червня 2020 року відійшов у вічність Мирослав Скорик
Пам’ять композитора у ці дні в Україні вшановували різноманітними подіями: публікаціями спогадів його колег, друзів, архівними відеозаписами за участі Маестро та покладанням квітів на могилі композитора.
До вшанування долучилася і Львівська національна філармонія, у якій багато десятиліть працював митець, та де неодноразово звучали його композиції! Впродовж 5-7 червня архівні записи творів Мирослава Скорика були доступі для перегляду на YouTube-каналі Львівської Національної Опери
Зокрема, у день народження композитора, 13 липня, на офіційному каналі Львівської національної філармонії у YouTube опублікували унікальне виконання всесвітньовідомої «Мелодії» Мирослава Скорика у виконанні Софії Соловій (сопрано) та Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів. Цей твір прозвучав під орудою самого Мирослава Михайловича у 2012 році під час Всенародної прощі до собору Святої Софії у Римі.
Також для вшанування пам’яті видатного митця агенція «UKRArtists»спільно із порталом «Music-Review Ukraine» організували міжнародний медіа-проєкт «Пам’яті Скорика», ідеєю якого є публікація ексклюзивних відеозвернень визначних музикантів, керівників провідних навчальних та концертних закладів України, хорових та симфонічних колективів, відомих людей, з якими Маестро спілкувався протягом свого життя.
На Личаківському кладовищі 13 липня вшанували пам’ять композитора Мирослава Скорика
Акція розпочалася 10 липня та триватиме до 24 липня. Вона охопить 81 учасника, адже саме стільки повних років прожив митець.
До проєкту долучилася також і Львівська національна філармонія. Спогадами про митця поділився Генеральний директор – Володимир Сивохіп. Він згадав про маловідомі широкому загалу деталі закордонних гастролей камерного хору «Gloria», які відбувались за участі Маестро на початку 90-х років, а також розповів унікальні подробиці про написання творів майстра.
Відеокоментар можна переглянути за посиланням.
Також 13 липня пам’ять Мирослава Скорикавшанували покладанням квітів до його могили на Личаківському кладовищі.