Листи до редакції

Львівські науковці виграли грант на розробку вакцини проти коронавірусу

А ще – на створення антибіотика нового покоління

Про це повідомив голова ЛОДА Максим Козицький.

Розмовляв щойно з директором Інституту біології клітини НАН України, професором Андрієм Сибірним та його заступником, доктором біологічних наук Дмитруком Костянтином, – продовжує голова ОДА.

Науковці подали свої проєкти на конкурс Національного фонду досліджень України. А вчора дізналися про перемогу.

Костянтин Дмитрук отримає 5,1 мільйона гривень на розробку нового антибіотика. Це надзвичайно важлива річ.

При перших симптомах коронавірусної інфекції лікарі призначають 2-3 типи антибактеріальних препаратів, аби зупинити вторинні супутні бактерійні інфекції. Бо ж саме вони часто спричинюють летальні випадки. Масштабне та нераціональне їх застосування призводить до поширення інфекційних збудників, стійких до антибіотиків. Проблема стійкості мікроорганізмів до антибіотиків набуває світового масштабу.

Антибіотик, який розробляє Костянтин, може врятувати багато життів!

На розробку вакцини проти SARS-CoV-2 Андрій Сибірний отримає 10 мільйонів гривень. Сподівається, вже за пів року отримати з колегами дріжджові продуценти вірусних білків. А тоді їх випробовуватимуть на тваринах.

Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами.

Та головне, що процес пішов. Вперше за 29 років українські науковці виграли гранти світового рівня в Україні! Побачили, що вони потрібні державі!

Дякую працівникам Інституту, усім науковцям Львівщини за потужні наукові розробки. За те, що працюєте і живете в Україні попри привабливі перспективи за кордоном.

Голос Сокальщини на GoogleNews