Листи до редакції

Лише за півроку Львів допоміг українським громадам налагодити 40 партнерств з європейськими містами

Львів продовжує ділитися своїм досвідом з громадами й допомагати українським містам знаходити партнерів по всьому світу. Лише за останні півроку, завдяки ініціативі Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, вдалося налагодити близько 40 муніципальних партнерств між Україною та Польщею, Німеччиною, Францією, Швецією.

Напередодні до Львова завітали представники 12 українських громад, аби переймати досвід міста та напрацьовувати муніципальні партнерства з європейськими містами. Андрій Садовий презентував гостям екосистему підтримки і турботи про людей НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) та розповів, як у Львові працюють з міжнародними партнерами саме на прикладі розбудови цієї екосистеми. Також поговорили про те, як ефективно комунікувати про міжнародні проєкти, як реалізовувати успішні проєкти і знаходити на них кошти, які є можливості та механізми міжнародної фінансової допомоги. Також обговорили, як Львів працює із містами-партнерами (зараз Львів має уже 21 місто-партнер у різних країнах світу).

«З перших днів повномасштабного вторгнення ми зрозуміли, що ключовою є співпраця з європейськими громадами. До прикладу, Львову із вибудовуванням екосистеми НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) дуже допомагають міста-партнери, такі як Вроцлав, Фрайбург, Вільнюс, Канни, Вюрцбург. Натомість європейським містам цінний досвід України в тому, як керувати громадою у час війни та ефективно працювати. Тому ми навчаємо українські громади, як налагоджувати співпрацю з міжнародними партнерами: організовуємо обміни досвідом, форуми, навчальні поїздки. За останні півроку нам вдалося налагодити 40 партнерств між містами України та Польщі, Німеччини, Франції, Швеції», – розповідає Світлана Крижанівська-Блінова, координаторка ініціативи Cities 4 Cities | United 4 Ukraine.

Зараз цей проєкт планують продовжити на 5 років, бо це дуже на часі, кажуть ініціатори.

«Ми створили сайт для громад – так звану візитівку української громади – в чому її сила, чому саме з певною громадою потрібно дружити міжнародному партнеру. Фактично, це єдина платформа про українські громади у світі. Тому запрошуємо громади долучатися», – додає Світлана Крижанівська-Блінова.

Зокрема, аби розпочати пошук громади-партнера, необхідно звернутися до організаторів: https://cities4cities.eu/

Ініціативу Сities 4 Cities | United 4 Ukraine започаткували, щоб сприяти громадам України та ЄС започатковувати і розвивати довготривалі партнерства. Її започаткували Інститут міста у Львові (Україна) спільно із SALAR International та містом Зіндельфінден (Німеччина), за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку Sida. Стратегічними партнерами ініціативи є Асоціація міст України і Всеукраїнська асоціація ОТГ.

Голос Сокальщини на GoogleNews