Такий самий високий показник рятувальники фіксували у 2023 році.
Від початку 2024 року в екосистемах на території області зафіксували 274 випадків пожеж загальною площею 42,2 га, у тому числі сухої трави, чагарника, очерету – 21 га, торфу – 17 га, лісової підстилки – 4,2 га.
У минулому 2023 році на Львівщині за аналогічний період зафіксували 311 пожеж в екосистемах, що на 37 більше ніж в поточному році.
«Весна, попри її красу, потепління, початку польових робіт, сприятливий час для збільшення пожеж в екосистемах. Тож будьте свідомі, дотримуйтеся правил заходів безпеки, за потреби негайно викликайте рятувальників за номером телефону 101», – зазначили у департаменті з питань цивільного захисту.
Жителі Львівщини, щоб уникати пожеж в екосистемах, не розводьте багаття, не кидайте недопалки цигарок, не залишайте сміття та скло, проводьте роз’яснювальну роботу з дітьми та людьми похилого віку.
«Вогонь знищує будівлі і споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди. Враховуючи статистику, причиною 90 % випадків пожеж – це людина, яка необережно поводиться з вогнем. Також пожежна небезпека в екосистемах є підвищеною і через російську військову агресію», – зазначив директор департаменту Ігор Туз.