Листи до редакції

Місцева влада з Червонограда, Сокаля звернулася до керівників держави звільнити начальника Поліції Львівщини Василя Віконського

Сьогодні на позачергових сесіях зібралися Червоноградська міська рада та Сокальська районна рада у звязку з силовим розблокуванням російських вагонів біля Соснівки. Вугілля мало бути доставлене на місцеву збагачувальну фабрику.

Нагадаємо, що на залізничній колії в місті Соснівка  атовці та активісти з початку вересня блокують вагони із російським вугіллям. Вчора 21 вересня біля Соснівки поліція розблоковує російські вагони за допомогою кийків. Поліція повідомила про те, що під час розблокування постраждало 8 поліцейських, інформації щодо постраждалих протестувальників поки немає. Згодом заарештованих активістів, які блокували російські вагони з вугіллям біля Соснівки,- відпустили.

Сокальська районна рада скликала позачергову сесію щодо силового розгону мирного протесту біля Соснівки

Текст звернення депутатів Червоноградської міської ради :

Ми, депутати Червоноградської міської ради Львівської області, обурені фактом силового розгону 21 вересня 2019 року мирного протесту Ветеранів АТО/ООС та мешканців міста Соснівка щодо блокування перевезень на підприємства регіону вугілля російського походження.

Переконані, що дії працівників правоохоронних органів щодо затриманих учасників мирної акції є протизаконними та такими, що порушують Конституцію України та українське законодавство.

Застерігаємо, що будь-яка поява на території міста Соснівка осіб у «спецодязі» без розпізнавальних знаків та шевронів, нами депутатами Червоноградської міської ради та жителями міста буде розцінюватись як провокація.

Враховуючи вищенаведе та підвищену соціальну напругу, яка спричинена неправомірними діями працівників підрозділів «ТОР» ГУ НП у Львівській області та «КОРД» ГУ НП у Київській області 21 вересня 2019 року на залічній колії станції «Соснівка» вимагаємо :

1. За перевищення службових повноважень притянути до відповідальності працівників «ТОР» ГУ НП у Львівській області та «КОРД» ГУ НП у Київській області. Звільнити начальника Національної поліції у Львівській області Василя Віконського. Та засудити протидії щодо громадян України, а саме мешканців Соснівки, учасників АТО/ООС, які відстоюють енергетичну безпеку України в цілому та виступають за забезпечення стабільного функціонування шахт України.
2. Припинити будь-які провадження щодо затриманих осіб та не переслідувати їх майбутньому. Забезпечити безпеку та охорону учасникам АТО/ООС та мешканців міста Соснівка Львівської області
3. Невідкладно прийняти на законодавчому рівні рішення щодо заборони торгівлі російським вугіллям.
4. Незалежною компанією, за участю громадкості провести аудит ПАТ «Львівська вугільна компанія». За наслідками аудиту розпочати процес націоналізації ПАТ «Львівської вугільної компанії».
5. До закінчення розслідування накласти арешт на вагони з вугіллям які містять російську абревіатуру та розміщенні на залізничній станції «Соснівка».

Сокальська районна рада прийняла звернення до Президента України звільнити начальника ГУ Національної поліції у Львівській області Василя Віконського

На позачерговій сесії Сокальської районної ради депутати прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра України, Голови Служби безпеки України, Генерального Прокурора України, Міністра внутрішніх справ України, Міністра енергетики та захисту довкілля України, директора Державного бюро розслідувань, голови Львівської обласної державної адміністрації, голови Львівської обласної ради щодо силового розгону мирного протесту Ветеранів АТО/ООС та мешканців міста Соснівка 21 вересня 2019 року

Ми, депутати Сокальської районної ради Львівської області, обурені фактом силового розгону акції мирного протесту ветеранів АТО/ООС та мешканців 12-тисячного шахтарського міста Соснівка Львівської області стосовно блокування ними перевезень на підприємства регіону вугілля російського походження.

Переконані, що дії працівників правоохоронних органів щодо затриманих учасників мирної акції є протизаконними та такими, що порушують Конституцію України та українське законодавство.

Застерігаємо, що будь-яка поява на території міста Соснівка осіб у «спецодязі» без розпізнавальних знаків та шевронів, нами, депутатами Сокальської районної ради та жителями міста, буде розцінюватись як провокація.

Враховуючи вищенаведене та підвищену соціальну напругу, яка спричинена неправомірними діями працівників підрозділів «ТОР» ГУ НП у Львівській області та «КОРД» ГУ НП у Київській області 21 вересня 2019 року на залізничній колії станції «Сілець», вимагаємо :

1. За перевищення службових повноважень притягнути до відповідальності працівників «ТОР» ГУ НП у Львівській області та «КОРД» ГУ НП у Київській області. Звільнити начальника ГУ Національної поліції у Львівській області Василя Віконського та засудити протидії щодо громадян України, а саме мешканців Соснівки, учасників АТО/ООС, які відстоюють енергетичну безпеку України в цілому та виступають за забезпечення стабільного функціонування шахт України.
2. Припинити будь-які провадження щодо затриманих осіб та не переслідувати їх у майбутньому. Забезпечити безпеку та охорону учасникам АТО/ООС та мешканців міста Соснівка Львівської області.
3. Невідкладно прийняти на законодавчому рівні рішення щодо заборони торгівлі російським вугіллям.
4. Незалежною компанією, за участю громадськості, провести аудит ПАТ «Львівська вугільна компанія». За наслідками аудиту розпочати процес націоналізації ПАТ «Львівська вугільна компанія».
5. До закінчення розслідування накласти арешт на вагони з вугіллям, які містять російську абревіатуру та розміщенні на залізничній станції «Сілець».

 

Керівництво та профспілки ДП Львіввугілля не були настільки жорсткими у своїх вимогах

Сьогодні, 23 вересня в ДП “Львіввугілля” відбулася спільна нарада керівництва держпідприємства з шахтарськими профспілками, на якій було прийнято Звернення до перших осіб держави щодо останніх подій в м. Соснівка.

У своєму звернення керівництво ДП Львіввугілля засуджує силовий розгін мітингувальників та вимагає припинення кримінальних переслідувань учасників затриманих 21 вересня біля Соснівки.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.