Листи до редакції

На Львівщині 37 осіб затримано за спробу перетину кордону з підробленими сертифікатами про вакцинацію від COVID-19

Усім спробам запобігли прикордонники Карпатського загону у пунктах пропуску на кордоні з Польщею та в аеропорту Львова, не без допомоги сучасного обладнання.

Як повідомляли у ДПСУ , з метою пришвидшення перетину кордону та створення комфортних умов прикордонники уже майже місяць використовують електронні пристрої з програмним забезпеченням «SafeBorder» для перевірки COVID-сертифікатів, воно передбачає можливість автоматизованої перевірки чинності документа та його приналежності відповідній особі під час перетинання кордону України.

Результатом їх застосування стали 37 випадки виявлення підроблених сертифікатів COVID-сертифікатів.

Зокрема, один з останніх випадків зафіксований у пункті пропуску «Краківець», під час слідування на в’їзд в Україну, наші співвітчизники, водій та три пасажири авто надали на прикордонний контроль «Міжнародні свідоцтва про вакцинацію». В ході поглибленої перевірки прикордонним нарядом виявлено, що дані свідоцтва містять ознаки підробки. За фактами виявлення підроблених COVID-сертифікатів направлено повідомлення до Національної поліції про виявлення ознак кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Загалом, з початку використання в пунктах пропуску програмного забезпечення «Safe Border» прикордонниками Карпатського загону здійснено перевірку понад 2500 сертифікатів. За результатами перевірки виявлено 37 підроблених документів про вакцинацію. Найбільше таких випадків зафіксовано в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».

585940996
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.