Листи до редакції

На Львівщині німецькі благодійники передали «швидкі» і транспорт для евакуації поранених українських захисників

У межах проєкту передали шість автомобілів швидкої допомоги, евакуаційну вантажівку високої прохідності та автобус, який обладнали для перевезення поранених.

Сьогодні, 1 березня, представники неприбуткової організації Bamberg:ua передали шість автомобілів швидкої допомоги, евакуаційну вантажівку високої прохідності та автобус, в якому зможуть перевозити до 11 поранених. Усі транспортні засоби повністю укомплектовані необхідною технікою та медикаментами та готові допомагати бойовим медикам.

Автомобілі передадуть на потреби військових, відповідно до тих запитів, які вони скерували у Львівську ОВА.

«Цю цінну допомогу розподілили між 45 окремою артилерійською бригадою Збройних Сил України, 67 окремою механізованою бригадою, 120 бригадою територіальної оборони ЗСУ, нашими розвідниками та лікарнею на Херсонщині.

Щиро дякую «Народній Самообороні Львівщини», завдяки якій ми маємо таких партнерів, як Bamberg:UA.

Окрема вдячність басисту рок-гурту Sportfreunde Stiller Рюдігеру Лінгофу, який відгукнувся на запит голови громадської організації Bamberg:UA Тані Ерляй та залучив дуже багато своїх друзів з культурної сфери, аби організувати концерти на підтримку нашої держави – так і з’явився проєкт «Культурний конвой для України». Рюдігер, до речі, приїхав у Львів особисто, а навесні 2022 року прийняв у себе вдома, у Мюнхені, сім’ю українських біженців.

Щиро дякуємо усім небайдужим людям у Німеччині. Це допомога, яка рятує найцінніше.

Дуже сподіваємося, що й уряд Німеччини ухвалить справедливе рішення та передасть нам ракети Taurus», – зазначив начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Передача транспорту відбулася в межах проєкту «Культурний конвой для України». Його ініціювала громадська організація Bamberg:ua.

Проєкт втілили в життя разом з популярними рок-гуртами і відомими представниками мистецької галузі Німеччини. Кошти на закупівлю техніки збирали на концертах, їх донатили фанати та підписники музикантів, акторів, письменників, таким чином допомагаючи Bamberg:ua досягнути мети.

За словами голови Bamberg:ua Тані Ерляйн, це перший «культурний конвой». Та зупинятися на цьому благодійники не планують, і вже активно йде підготовка наступного.

«Наша організація розпочала співпрацю з культурним сектором Німеччини не лише, для того, щоб назбирати більше коштів, а й для того, аби привернути увагу до того, що в Україні гинуть люди», – додала благодійниця.

З рок-гуртом «Sportfreunde Stiller» організація співпрацює з 2022 року. Басист гурту Рюдігер Лінгоф, який особисто приїхав у Львів, розповів, що коли звернувся до колег-митців, їхньою реакцією відразу було «Так!». А найбільше втішило та здивувало те, що вони були вдячні за можливість долучитися до допомоги.

Завдяки ініціативі басиста рок-гурту, до збору долучилися ще 20 музикантів, акторів, письменників та інших відомих представників мистецької галузі Німеччини.

«З першого дня повномасштабного вторгнення для мене було важливо допомагати українцям. Як німець я відчуваю відповідальність через нацизм під час Другої світової війни. Я – демократ, і хочу згуртувати навколо себе однодумців. Як представник культурної сфери я вважаю, що демократія і культура – нероздільні. Демократія – це те, чим дихає культура, і навпаки.

Наше завдання як митців – не просто написати гарний текст, а й активно висловлювати нашу позицію», – наголосив басист рок-гурту Sportfreunde Stiller Рюдігер Лінгоф.

Довiдково.

Bamberg:ua – неприбуткова організація, яку заснували у 2017 році українські студенти Бамберзького університету.

Bamberg:ua пропонує широкий спектр послуг, таких як:

  • Надання інформації про життя в Бамберзі
  • Допомога з пошуком житла
  • Допомога з оформленням документів
  • Навчання німецької мови
  • Організація культурних заходів
  • Bamberg:ua співпрацює з іншими організаціями, які допомагають українським біженцям.

З початку повномасштабного вторгнення організація залучає кошти на допомогу українському війську, зокрема закупівлю автомобілів, авто швидкої допомоги, пожежної техніки, спецтранспорту.

Партнером організації у Львівській області є «Народна Самооборона Львівщини».

За 2 роки повномасштабного вторгення Bamberg:ua передав на потреби військових та цивільного населення в Україні 136 автомобілів і 850 тонн гуманітарних вантажів. Орієнтовна сума допомоги становить близько трьох мільйонів євро.

Голос Сокальщини на GoogleNews