Листи до редакції

На Львівщині понад 200 осіб намагалися перетнути кордон з недійсними сертифікатими про вакцинацію

SafeBorder –цифровий фільтр для перевірки COVID-сертифікатів, який використовується прикордонниками у пунктах пропуску на державному кордоні. За допомогою цього програмного забезпечення прикордонники здійснюють електронну перевірку сертифікатів, що підтверджують вакцинацію громадян, негативний результат тестування або одужання від хвороби. Сканування QR-коду займає всього декілька секунд, що значно пришвидшує проходження контролю та ефективно запобігає спробам перетину кордону по недійсним документам.

Наразі до довірчої мережі цифрових COVID-сертифікатів під’єднані майже 40 країн. Сертифікати, що були видані в країнах, не під’єднаних до цієї мережі, перевіряють візуально або за допомогою інших технічних засобів прикордонного контролю. Загалом, за жовтень прикордонники Львівського загону,  під час оформлення громадян на в’їзд в Україну, виявили 90 недійсних сертифікатів про вакцинацію. Найбільше таких випадків зафіксовано в пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Краківець», «Шегині» та «Грушів». Зазначимо, що з 22 серпня цього року, коли прикордонники почали використовувати планшети з програмним забезпеченням SafeBorder, за їх допомогою та за допомогою візуальних перевірок, у пунктах пропуску у Львівській області  виявили 222 недійсних COVID -сертифікатів.

За всіма фактами виявлення недійсних документів повідомлено Національну поліцію про виявлення ознак кримінального правопорушення, яке передбачено ч. 4 ст. 358 ККУ. Зауважимо, що за використання завідомо підробленого документа передбачений штраф або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років. Тож, Державна прикордонна служба України закликає громадян не використовувати підроблені COVID-сертифікати під час перетину кордону, бо за це доведеться відповідати згідно з чинним законодавством.

ДПСУ у Львівській області

Голос Сокальщини на GoogleNews