Листи до редакції

На Львівщині пропонують газотранспортним компаніям платити за землю під мережами

У Дрогобичі міський голова Тарас Кучма вже дав доручення провести ревізію газових труб

Ексголова правління АТ “Оператор газороздільної системи “Львівгаз” Юрій Войсович в інтерв’ю у Львівському пресклубі, повідомляє Dailylviv, заявив, що природний газ для населення не повинен дорожчати, а навпаки – його можна здешевити.

Один зі шляхів зменшення ціни на природний газ – повернення газових мереж у відання органів місцевого самоврядування, що значно здешевило би його транспортування. Тож і тарифи для населення, які зараз критично стрибнули догори, стали б меншими. Але чи готова місцева влада взяти на себе таку відповідальність?  В умовах децентралізації такий крок цілком можливий, упевнений Юрій Войсович. Адже керівники ОТГ отримали більше повноважень.

Посадовці деяких ОТГ на Львівщині відреагували на заяву і пропонують інвентаризувати газотранспортні мережі та оплачувати орендну плату за землю газотранспортним компаніям.

Колишній голова Яворівської райдержадміністрації,підприємець і правник Ігор Самардак відреагував на цю проблему у ФБ так:

“Ціни за транспортування газу зростають . Це обгрунтовано ? Чи може чергова спроба залатати діри. А те, що жодної орендної плати за використання землі, де прокладені труби, жодна транспортуюча компанія не платить, це нормально? Звертаюсь до колег – публічно підтримати вимогу щодо мараторію на підняття цін на транспортування, до укладення відповідних договорів оренди землі з ОТГ та надання конкретних розрахунків вартості транспортування до конкретних ОТГ та аудиту таких розрахунків”.

Заступник міського голови Дрогобича з гуманітарних та соціальних питань Андрій Ковч повідомив у ФБ, що вже виконує доручення міського голови Дрогобича Тараса Кучми:

“За дорученням Тараса Кучми буде проведено ревізію, щодо кількості газових труб, які пролягають через територію нашої громади. Адже, виходить так що і люди, і комунальні установи отримують шалені рахунки за транспортування газу, а натомість за оренду землі по якій проходять труби ніхто не платить”.

Коментар до цього посту Андрія Ковча від державного реєстратора Стебницької міської ради Анни Корчинської:

“Право власності на земельну ділянку розповсюджується на простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших споруд”.

Поки що ніхто з експертів не сказав публічно про ймовірну небезпеку, спричинену гітотетичним запровадженням орендної плати для газотранспортувальників за використання земель місцевих громад.

Чи така плата не зробить природний газ для населення ще дорожчим?

Бо ж навряд чи приватні власники газових компаній захочуть втрачати свої прибутки, не переклавши вчергове фінансовий тягар на плечі споживачів газу.

Джерело – Dailylviv

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.