Головна / Листи до редакції / На Львівщину повертаються лелеки, – як допомогти птахам не загинути від морозу та голоду

На Львівщину повертаються лелеки, – як допомогти птахам не загинути від морозу та голоду

Птахи вже почали повертатись після зимування у теплих краях. Про це Варіантам розповів орнітолог, завідвувач наукового відділу Державного природничого музею Національної академії наук України Андрій Бокотей

“Вже пройшла перша хвиля повернення цих птахів. Знаю що є чимало птахів у різних місцях.

Помагати їм не треба. Лелеки прилітають досить часто у такий період, коли є можливі морози, снігопади, – для них це не є катастрофою. Для них це трохи складно, але птах великий, морозу не боїться.

Птах боїться бути голодним. Якщо він тривалий час не зможе знайти собі їжу, я наголошу на тому що тривалий час (день, два, три для лелеки побути голодним і зберегти енергію це нормально), чіпати їх не варто.

Найгріше для них, це коли підходять люди, починають зганяти, лелека дуже багато тратить сили на політ. Цього категорично не треба робити. До птаха можна нести їжу, та ближче 50 метрів до них підоходити не треба, тому що вони будуть зриватися і злітати.

Чим їх годувати? Насамперед, риба (може бути прісноводна, морська), але категорично не солена, – вона їм лише нашкодлить. Лелека не вміє жувати – рибу слід подрібнити на дрібні шматки. Також може бути м’ясо, рештки курей (тельбухи, голови), – це все вони будуть їсти. Разом з тим не треба їм давати макаронів, картоплі, каш, – вони це їстимуть, але користі не дасть. Аби помітити місце де є їжа, варто постелити сіно, солому, кукурудзу, – аби вони бачили це місце, аби їжа не провалювалась у сніг.

Також варто зважити чи варто це робити чи ні: якщо птахи здорові, сильні, вони будуть собі стояти, постоять і полетять. Якщо накласти багато їжі, туди прийдуть бродячі собаки, лисиці, – невідомо чи не перекинуться вони потім на лелек і чи не почнуть їх ганяти. Тому це слід робити дуже виважено. Не варто кидатися їх одразу рятувати. Кілька днів морозу їм не зашкодять ніяк, хіба якщо буде дуже сильний мороз і лелеки лягають на землю, їм тоді варто допомогти”, – зазначив Андрій Бокотей.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник розповів, що

багато лелек залишились зимувати на Львівщині, зокрема на Добротвірському водосховищі. Звідти вони інколи мігрували у Дубляни на озеро, – там також місцеві мешканці підгодовували.

“Крім того ми врятували лелеку з поламаною ногою. Він проходив реабілітацію у міському еколого-натуралістичному центрі.  Його вже готуюить до повернення у природні умови,” – додав Гречаник.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

17 − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!