Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На Львівщині – штормове попередження

15 – 16 травня на річках басейнів Сяну, Дністра очікується продовження розвитку дощового паводку з підйомом рівнів води на 0,5 – 1,5 м, на окремих ділянках до 2 – 2,5 м над рівнями 15 травня на 08:00.

Місцями затоплення заплав, сільськогосподарських угідь, в гірських та передгірських районах можливе початкове часткове затоплення господарських об’єктів, будинків в окремих прирічкових населених пунктах. В горах зберігається загроза формування селей.

Упродовж 16 травня в нижніх течіях Стрв’яжа, Стрия, Свічі, у Дністрі на ділянці Самбір – Журавно, очікується продовження підйому рівнів води на 2,5 – 3,5 м над рівнями 15 травня на 08:00. Місцями затоплення заплав, сільськогосподарських угідь, в гірських та передгірських районах можливе початкове часткове затоплення господарських об’єктів, будинків в окремих прирічкових населених пунктах.

15 – 17 травня очікується підйом рівнів води над рівнями 15 травня на 08:00 год.:

– в Дністрі на ділянці Самбір – Журавно на 1 – 1, 5 м;

– в річках басейну Західного Бугу на 0, 3 – 1 м, місцями можливий вихід води на заплаву.

16 травня місцями пориви північно – східного вітру 15 – 20 м/с. Вночі місцями сильні дощі. Вдень подекуди грози.

Вночі та вранці 16 травня на річках басейну Дністра, у Дністрі на ділянці Стрілки – Самбір (Старосамбірський, Самбірський, Дрогобицький райони) очікується продовження підйому рівнів води на 1 – 2 м, р. Бистриця – с. Озимина на 2 – 3 м, р. Тисмениця – м. Дрогобич на 3 – 4 м над рівнями 15 травня на 20:00. Затоплення заплави, сільськогосподарських угідь, часткове затоплення прирічкових населених пунктів, господарських об’єктів.

Зважаючи на такі метеорологічні прогнози, Головне управління ДСНС України у Львівській області застерігає населення дбати про власну безпеку.

Якщо Ви перебуваєте на відкритій місцевості під час грози, для зниження ризику необхідно дотримуватися таких правил:

• Не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі.

• На відкритому просторі краще присісти у яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим Ви збільшуєте площу ураження розрядом.

• Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим паче серед острівців дерев. Під час грози не рекомендується бігти.

• Якщо вас двоє, троє чи більше, – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, проходить через контакт людських тіл. Перебуваючи у сховищі, слід негайно позбутись ycix металевих предметів, які є на вас чи при вас.

• Перебуваючи в горах уникайте різних виступів і підвищень.

• Небезпечними можуть бути i металеві предмети, отже не варто знаходитися поряд із ними.

• Утримайтеся дзвонити по телефону, при великій потребі робіть це швидко одразу ж після чергового грозового розряду.

• Якщо ви знаходитесь на відкритому місці і раптом відчуваєте, що волосся стає дибки, по шкірі легке поколювання або чуєте дивний звук вібрації, що виходить від предметів, це означає, блискавка ось-ось вдарить! Такі відчуття виникають за 3-4 секунди до удару блискавки. Негайно нагніться вперед, поклавши руки на коліна. Ноги повинні бути разом, п’яти притиснуті один до одного, інакше розряд пройде через тіло.

Нагадуємо порядок дій у випадку загрози виникнення повені, паводка:

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

Відділ зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю

ГУ ДСНС України у Львівській області

Exit mobile version