Листи до редакції

На Новий Рік і Різдво – лісові красуні

Наближаються довгоочікувані свята, які прикрашаємо ялинками. Але, напевно, варто наголосити, що у багатьох країнах світу вже відмовилися від використання живих лісових красунь.

З метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних насаджень у лісових масивах ДЛГП «Радехівське лісомисливське господарство», в передноворічний період буде проведено ряд заходів щодо комплексу реалізації новорічних красунь та охорони хвойних насаджень від вирубування.

Нагадую про збереження хвойних дерев у передноворічний період, адже вирубуються тисячі гектарів лісу, знищуються ялинки та сосни задля недовгого їх віку в оселях громадян.

Альтернатива живим ялинкам і соснам існує. Наприклад, дерева, які продаються в горщиках, а після новорічних свят стоятимуть у дворі чи на дачі, або штучні ялинки, що служитимуть набагато довше. Можна сплести з гілок гарні композиції та прикрасити їх за своїм смаком. Дітлахам набагато цікавіше побачити гарну, живу ялинку в парку або на прогулянці в лісі. Тож давайте зробимо своє свято гарним, на завдаючи шкоди природі.

А для громадян, котрі хочуть самотужки заготовити новорічну ялинку в лісі, повідомляємо, що незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до 170 грн., а також відшкодування заподіяної шкоди лісовому господарству у розмірі 197,50 грн.

Новорічні красуні можна придбати у Сокальському лісництві ДП «Радехівське лісомисливське господарство». Коштуватиме ялинка від 50 грн., залежно від висоти деревця.

Іван ПЕТРАШ,
лісничий Сокальського лісництва ДП «Радехівське лісомисливське господарство».

Голос Сокальщини на GoogleNews