Листи до редакції

На Сокальщині створено ботанічний заказник місцевого значення “Двірцівський”

21 травня 2019 року Львівська обласна рада прийняла рішення про створення ботанічного заказника місцевого значення «Двірцівський» з метою збереження малополіської ценопопуляції шафрана Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb.), занесеного до Червоної книги України (2009), а також підтримання біорізноманіття регіону, охорони природних лісових екосистем та поліських морено-зандрових і долинних ландшафтів – про це Голосу Сокальщини повідомив депутат Сокальської районної ради Андрій Сенюк.

На території ботанічного заказника заборонено суцільні рубки лісу та полювання. Земельні лісові ділянки на яких розташований заказник можуть входити у склад мисливських угідь, як відтворюючі ділянки, де можна облаштовувати годівниці для звірів з метою їх розведення. Відповідно до законодавства України не менше 20% територій мисливських угідь мають бути відтворюючими ділянками, де заборонено полювання протягом усього року, з метою створення оптимальних умов для проживання та розведення звірів.

Ботанічний заказник площею 63,9 га створено на території Малого Полісся в межах 4 контурів лісових масивів Реклинецького лісництва (кв. 21, виділи 1-10, 12-13) Сокальського ДЛГП «Галсільліс», без вилучення земельної ділянки у землекористувача. Заказник створено за межами населених пунктів на території Великомостівської міської об’єднаної територіальної громади (колишньої Двірцівської сільської ради до об’єднання в ОТГ у 2017році) між населеними пунктами: с. Двірці, с. Волиця (Двірцівська), м. Великі Мости, с. Куличків, с. Бутини Сокальського району Львівської області.

фото – Андрій Сенюк

Проект створення ботанічного заказника місцевого значення «Двірцівсь-кий» розроблено групою науковців ДВНЗ «Національний лісотехнічний університет України» у складі: Мирослава Сорока – професор кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу, доктор біологічних наук., Сергій Жмурко – доцент кафедри лісових культур і лісової селекції, кандидат сільськогосподарських наук., Сергій Гаврилюк – доцент кафедри лісової таксації та лісовпорядкування, кандидат сільськогосподарських наук, Володимир Іваневич – інженер-таксатор ІІ категорії Львівської державної лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект».

Консультант проекту: Андрій Сенюк – начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, депутат, голова постійної комісії Сокальської районної ради з питань АПК, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій. Замовив розробку проекту департамент екології та природних ресурсів ЛОДА за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Попередньо проект був погоджений всіма необхідними профільними державними структурами, включаючи землекористувача – Сокальське ДЛГП «Галсільліс, в особі директора Миколи Дем’яновича. Також цього року на квітневій сесії Сокальської районної ради депутати підтримали створення ботанічного заказника місцевого значення «Двірцівський». Слід зазначити, що на території Сокальщини вже розроблено проект створення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Малополіський шафран» загальною площею 624 га.

Документація знаходиться на погодженні в ДП «Жовківське лісове господарство».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.