Листи до редакції

На Сокальщині рясно квітне найпівнічніша в Україні популяція шафрану Гейфеля

На Сокальщині рясно квітне найпівнічніша в Україні популяція шафрану Гейфеля (Crocus heuffelianus), який занесено до Червоної Книги України

Про це повідомив Андрій Сенюк.

Це єдине місце в Україні де шафран Гейфеля росте в воді, або дуже зволожений місцях. Ця особливість характерна для всієї північної популяції на Малому Поліссі.

В Карпатах шафран Гейфеля росте в більш сухих умовах на схилах гір. У 2017 році науковці Національного лісотехнічного університету України на замовлення департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації розробили проект створення ботанічного заказника загальнодержавного значення “Малополіський шафран” загальною площею 624га.

Проектований заказник знаходиться в урочищі Чорний ліс Великомостівського лісництва ДП “Жовківське лісове господарство” на території Великомостівської територіальної громади, Червоноградського району, Львівської області.

Проект перебуває на стадії погодження. Чекаємо на погодження ДП “Жовківське лісове господарство”, Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства, Держлісагенства.

Надіємось на державницьку позицію керівників цих державних установ!

Після отримання вище вказаних погоджень, проект створення заказника разом з погодженнями буде відправлений в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України для підготовки проекту Указу Президента України про створення заказника та буде надісланий в Кабмін та Офіс Президента України на погодження та підпис!

Окрім території Великомостівської громади, шафран Гейфеля ще росте в лісах на території Белзької, Добротвірської та Жовківської громад на Малому Поліссі на Львівщині, орієнтовно на площі біля 2000га.

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.