Листи до редакції

На Сокальщині відійшов у вічність Гавришкевич Мирон – лікар, поет, прозаїк

Гавришкевич Мирон – один з перших організаторів визвольного руху 1989 – 1991рр. на Сокальщині

Велика втрата для Сокальщини – 30 вересня 2020 року відійшов у вічність Гавришкевич Мирон Михайлович (1940- 2020), лікар, талановита творча людина, прозаїк і поет, патріот, справжній українець

Повідомляє Ольга Пенюк-Водонис.

Народився 2 травня 1940 року у м. Львові, де пройшло його дитинство, юність та зрілі роки. Закінчив середню школу, музичну школу по класу скрипки, ПТУ, технікум торгівлі, Львівський медичний інститут.

В студентські роки співав в чоловічому хорі “Прометей” (художний керівник В.Волинець), і грав в ансамблі бандуристів “Вишиванка” (художній керівник М.Баран). В складі ансамблю з концертними програмами об’їздив всю Україну. Служив 3 роки в армії.

Працював дільничним терапевтом, завідувачем терапевтичного відділення, головним лікарем дільничної та міської лікарень, головним лікарем Сокальського району, завідувачем поліклінічного відділення Сокальської центральної районної лікарні. Депутат Сокальської районної ради.

Один з перших організаторів визвольного руху 1989 – 1991рр. на Сокальщині. Був головою Великомостівського територіального об’єднання НРУ та головою Народного Руху України Сокальського району.

Член літературно-мистецького об’єднання «Колос».

Член Української Асоціації письменників.

Пише прозові твори та поезію. Ряд його поезій було покладено на музику відомим сокальським композитором Ольгою Пенюк.

Його твори друкувались в районних, обласних газетах, поетичній збірці «Сокальщина літературна» та альманасі «Соколиний край».
Він є автором книг: «Поклик волі», «Чорна долина», «Джура».

Захоплюється спортом, фото- і кіно- справою, альпінізмом, філателією, нумізматикою та історією.

Знімався у декількох фільмах, серед яких фільм «Олекса Довбуш» Київської кіностудії ім. О.Довженка.

Нехай земля буде пухом .

Царство небесне!

Голос Сокальщини на GoogleNews