Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На Сокальщині новий спалах кору

На Сокальщині новий спалах епідемії захворювань на кір. Про це «Радіо Сокаль» повідомив лікар-інфекціоніст Сокальської ЦРЛ Ярослав Ворона. За його словами щодня на лікування в стаціонар поступає один-два пацієнти. Є випадки середньої важкості і важкі, смертельних – немає. З початку року вже зареєстровано 122 випадки захворювань. Дітей 66, дорослих 56, 2 вагітних, одна вже родила.

Нагадуємо, що кір – це небезпечне та заразне вірусне захворювання, яке швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала людина, що виділяє вірус, теж захворіють, якщо вони не були дворазово щеплені або не хворіли на кір. При цьому особливого лікування від інфекції не існує. Єдиний ефективний метод захиститися, кажуть лікарі, –  зробити щеплення. Це необхідно робити як дітям, так і дорослим, що не хворіли кором і не були щеплені. Власне, як наголошує лікар-інфекціоніст, головна причина захворювання – не проведення щеплень. Натомість, людям, які вже перехворіли на кір, робити щеплення не потрібно. А ще варто зазначити, що щеплена дитина може також перехворіти захворюваннями, від яких їй робили вакцинацію, але воно пройде в легкій формі і з меншими наслідками. Власне, із хворих, які поступають на лікування у Сокальську ЦРЛ за документами мають щеплення. Тому, на думку лікаря, або вакцина була неякісна, або щеплень насправді не проводили взагалі.

За 10 місяців 2018 року у Сокальському районі щеплено 81% дітей із запланованого. Це 836 із 1029. До кінця року не встигнуть виконати план. Це протипокази і, перш за все, через те, що багато батьків відмовляються від щеплень.

Щодо ревакцинації дітей району, тобто повторної, яку проводять у 6 років, то її від початку року виконано на 66%. Це  означає, що вакциновано 1028 дітей із 1548. Дорослі щепляться при потребі. Звичайно, що є й протипоказання для вакцинації: гіперчутливість алергічного типу до компонентів вакцини, чи вагітність у жінок. Що ж стосується гарантій, що вакцинація не призведе до ускладнень, тут не має чого боятися. За словами лікаря, вакцина, що поступає в місцеві лікарні – імпортна. Як наголосив лікар-інфекціоніст Сокальської ЦРЛ вакцина відповідає усім вимогам і є якісною. Лікарні району вакциною забезпечуються достатньо, нові поступлення завжди відбуваються вчасно.

Вже кілька місяців в Україні підвищений рівень вакцинації, тому за словами лікаря-інфекціоніста, в одному з останніх наказів міністерства охорони здоров’я пропонується проводити щеплення серед дітей до 17 років, а не шести, а серед дорослих у тих, хто в групі ризику. Поки що для того, аби застерегти своє здоров’я, дорослим доведеться придбати відповідну вакцину самостійно, дітям виділяється в достатній кількості. Важливо, що якщо людина вже захворіла, то щеплення їй не допоможе.

Нагадаємо, що кір починається, як гостра респіраторна вірусна інфекція. Симптоми, на які варто звернути увагу: це підвищена температура, почервоніння очей, нежить, слабкість, а згодом і рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на шкірі обличчя і потім розповсюджується на все тіло. Найгірше, що через перші симптоми, схожі на застуду, хворі часто не відразу звертаються до медиків. А збудник тим часом просувається до життєво важливих органів. Тому якщо його не спинити й збудник дістанеться легень, може розвинутися пневмонія. Лікар-інфекціоніст Сокальської ЦРЛ Ярослав Воорона нагадує про основні профілактичні заходи під час вірусної інфекції.

Але найефективніший метод вберегтися від кору – зробити щеплення. Для здійснення щеплень себе чи своїх дітей не зволікайте, зверніться до лікарні, амбулаторії чи фельшерсько-акушерського пункту за місцем проживання. Щеплення дозволить не лише не допустити епідемії та поширенню таких небезпечних хвороб як Кір чи дифтерія, але навіть урятувати життя.

Додамо, також, що новий спалах кору зафіксовано і на інших територіях України. Зокрема, у столиці та на Вінниччині.

Сокаль FM

Exit mobile version