Листи до редакції

Під час повітряної тривоги у Львові хірурги видалили пухлину наднирника хлопчику з Полтави

Після операції Віталік почуває себе добре, і вже відвідує онлайн-уроки. Хлопчик дуже сумує за братиком і сестричкою, тому хоче швидше повернутись додому, у Полтаву.

Хірурги Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр видалили пухлину наднирника хлопчику з Полтави – у цей час у Львові тривала повітряна тривога

Під час цього оперативного втручання у Львові двічі лунали тривожні сирени, проте складну операцію не переривали. Видалення утвору у дитини минуло без ускладнень. Зараз лікарі та батьки хлопчика чекають на результати гістології, щоб визначитись із подальшим лікуванням.

Пухлину наднирника у 7-річного Віталіка діагностували на початку березня, коли війна в Україні уже тривала. Маму хлопчика стурбували симптоми, які вказували на передчасне статеве дозрівання: насамперед, швидкий розвиток вторинних статевих ознак. На УЗД виявили причину негараздів – гормонально активний утвір лівого наднирника.

Про те, що подібні операції успішно проводять в #особливадитячалікарня, мама Віталіка дізналась з інтернету. Після консультації з нашими лікарями, родина вирішила приїхати у Львів на лікування.

«Зважаючи на розмір утворення, а це близько 5 см, на консиліумі лікарів хірургічного відділення разом із завідувачем Богдан Романишин вирішили одразу оперувати і не втрачати час на попередню біопсію», – розповів Andrij Kuzyk завідувач кафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького та дитячий хірург ЗУСДМЦ.

Досвідченим хірургам, Андрію Кузику та його колезі, доценту Andriy Zhuravchak Zhuravchak , вдалось видалити пухлину мініінвазивно, через три невеликі розрізи по 5 мм, щоб зменшити т. зв. операційну травму.

Команда анестезіологів під керуванням Іванна Андрейчук використали комбінований варіант знечулення – це загальна анестезія з міорелаксацією та штучною вентиляцією легень у поєдананні з епідуральною анестезією. Такий підхід дозволив провести втручання без жодних ускладнень, які потенційно можливі при видаленні утворів наднирника, та зменшити термін післяопераційної реабілітації.

Після операції Віталік почуває себе добре, і вже відвідує онлайн-уроки. Хлопчик дуже сумує за братиком і сестричкою, тому хоче швидше повернутись додому, у Полтаву. Від результатів гістології пухлини залежить те, чи залишиться маленький Віталік у Львові для продовження лікування, чи зможе повернутись додому.

«Ми готові запропонувати родині хлопчика увесь спектр доступного лікування. Адже зараз наш медичний заклад є чи не єдиним Центром дитячого онкологічного лікування в Україні. Принагідно хочу порадити усім батькам звертати увагу на здоров’я своїх дітей, і попри війну робити планові обстеження, щоб вчасно виявити зміни,» – резюмує Андрій Кузик.

Прийом відбувається за попереднім записом у реєстратурі
📲(032) 270 22 07
📲(063) 189 70 50
📲(097) 150 70 5365823035

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.