Головна / Листи до редакції / За покликом душі

За покликом душі

Бібліотекар – професія, яка поєднує, захоплює особливих людей: духовних, освічених і самовідданих. Такою особистістю є бібліотекар бібліотеки-філії с. Завишень Сокальської РЦБС Ганна Коваль (на фото).

Сьогодні бібліотека – культурний центр села, оберіг звичаїв та традицій рідного краю, місце, де люди можуть знайти потрібну інформацію. Її фонд становить понад 6,5 тисяч примірників книг, журналів. Тут по-домашньому затишно: зроблено ремонт, радують зір гарно оформлені книжкові виставки, тематичні полички. І які б труднощі не були, книгозбірня завжди зберігала свої найкращі риси і традиції, прагнула доносити до жителів села здобутки вітчизняної та світової культури, втілені в друкованому слові.

Виховання любові, бережливого ставлення до книги стало основною метою діяльності бібліотеки. Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи, бібліотекар постійно намагається заохочувати жителів села до читання, сприяти розвитку в них природних здібностей, нахилів, творчого мислення, формувати національно свідому громадянську позицію, розвивати навики пошуку, використання інформації. «Ближче до читача» – це девіз роботи бібліотекаря. Кожна подія в країні, області, у селі, школі неодмінно знаходить відгук у роботі бібліотеки. Тому читачі звертаються сюди, знаючи, що отримають потрібну інформацію.

Особливо гарно оформлено куточок для юних користувачів. Для них створено книжкові виставки, полички «Десять “чому?” про наше село», «Мандрівка дідусевими стежками», «Почитайте – не пожалкуєте», «В світі казок» тощо. У бібліотеці діти читають, відпочивають, усі вони обдаровані талантами. Читачі бібліотеки є активними учасниками всеукраїнських, обласних, районних конкурсів. Минулого року Леся Ковалик, юна читачка бібліотеки, отримала перше місце в обласному конкурсі плакатів «Книга в моїй родині».

Працює у бібліотеці й клуб за інтересами «Світлиця», метою якого є відродження й популяризація духовної та культурної спадщини краю. Завжди викликають інтерес засідання клубу, під час яких присутні ознайомлюються з обрядами, їхньою атрибутикою, релігійним трактуванням свят.

Бібліотекар має безліч творчих задумів, планів, у яких враховуються й побажання членів клубу. У проведенні засідань завжди допомагають аматорські колективи Народного дому. Це також робить кожну зустріч у «Світлиці» неповторною, цікавою, змістовною. Надовго запам’яталися всім такі заходи, як свято Андрія, «Різдвяний вертеп», «Великодній кошик» та інші.

Ганна Коваль – справжній професіонал своєї справи, прагне до нового, перспективного, бо дуже любить свою роботу, своїх читачів і намагається все зробити для того, щоб у бібліотеці завжди було затишно, щоб сюди йшли і дорослі, і діти, і молодь. Вона переконана, що книга потрібна людині і сьогодні, і в майбутньому. Без неї неможливі повноцінна освіта та самоосвіта, відродження духовності, формування світогляду.

Людмила ДІДИК,
завідувач методичним відділом Центральної районної бібліотеки.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!