Листи до редакції

Чому твердопаливні котли краще каміна?

Обираючи опалювальний пристрій для будинку необхідно все ретельно обдумати. Багатьом відомі дилемні роздуми на зразок придбати твердопаливний котел чи камін?  Варто розуміти, що тут нема місця для емоцій – за основу краще взяти тверезий розрахунок.

Твердопаливні котли CandleЗ кожним днем сучасні технології стають більш досконалішими, ще кілька десятків років тому камін в приміщенні розглядався виключно як елемент декору. На сьогоднішній день існують моделі, які можуть доволі ефективно здійснювати опалення кімнати. Наприклад, маючи с своїй системі водяний контур, що збільшує його ККД.

Звісно, якщо казати про опалення великого будинку, встановлювати в усіх кімнатах каміну нема сенсу. При такому варіанті краще за все придбати твердопаливний котел, з такою задачею він справиться набагато ефективніше. Так, у котла немає такого шарму як у каміна, але у нього є набагато кращий козир – функціональність.

Варто зазначити, що на вибір тієї чи іншої системи опалювання впливає доступність різноманітного виду палива, а також наявність підведеної до помешкання лінії електропередач. Напевно тут буде очевидним, якщо до приватного будинку підведена газова магістраль, тоді краще встановити опалення на газу. А от при відсутності блакитного палива краще зробити вибір на користь твердопаливних котлів, особливо якщо це поєднано з доступністю таких паливних ресурсів як дрова, вугілля  і т.д.

До речі, в такому випадку варто також зробити в будинку й камін, який буде виконувати одразу дві функції – обігрів будинку та чудове дизайнерське рішення.

Можна сказати ще й про те, що в нашій країні використання каміну не є традиційним рішенням для обігріву помешкання. Ще якесь століття тому переважна кількість населення в якості обігрівального пристрою в будинку використовували печі та різні їх варіації.  Каміни були в помешканнях представників більш заможних прошарків суспільства, до речі, для них це теж не був основний різновид опалювання, а скоріше декор інтер'єру та показник статусності.

Якщо брати до уваги саму просту конструкцію каміна та котла, то набагато ефективнішим є останній, так як його конструкція дозволяє отримати максимальний ККД від згоряння різного роду палива. Особливо коефіцієнт корисної дії в котлах зріз за декілька останніх років, коли на ринок вийшли твердопаливні котли та котли довготривалого горіння.

Звісно, кожен вирішує особисто який варіант опалення помешкання обирати для себе, алеперед тим, як робити вибір варто тверезо оцінити ситуацію..

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.