Листи до редакції

Поліцейські Львівщини нагадують правила безпечної поведінки в Інтернеті для дітей

Школи перейшли на дистанційне навчання, тож учні проводять в мережі навчальний,  а подекуди й весь вільний час. Інтернет є незамінним джерелом інформації та розваг, а також це зручний спосіб зв’язку. Проте попри усі його переваги, у віртуальному світі можуть існувати  приховані загрози.

Правоохоронці нагадують батькам, як захистити дитину від негативного впливу Інтернету:

– поясніть  дитині, що в інтернет-просторі  перебувають  люди, які можуть використати особисті дані проти неї чи родини, тому наголосіть, що не можна надавати незнайомцям особисту інформацію чи фотографії, не слід додавати до друзів незнайомців, повідомляти свої геодані (бажано відключити служби геолокації в додатках);

– розкажіть дитині, яку небезпеку можуть становити соціальні групи та онлайн-спільноти, які здатні впливати на поведінку дитини;

– встановіть налаштування безпечного пошуку у Google, YouTube та на інших сервісах;

– цікавтеся у дитини, в яких групах, з ким та на які теми вона спілкується;

– при потребі встановіть програми батьківського контролю, яка дозволить відслідковувати, які сайти відвідує дитина, а також програму, яка обмежує час роботи за комп’ютером.

Зверніть увагу, якщо дитина стала замкнутою, дратівливою, у неї часті перепали настрою, різке зменшення або збільшення активності – це може свідчити, що школяр потрапив під вплив небезпечних інтернет-спільнот. Частіше розмовляйте із своєю дитиною, цікавтеся її життям, проблемами, запитуйте поради –  тоді вона не шукатиме віртуальних друзів на просторах Інтернету.

Також розкажіть, що існують такі явища, як кібербулінг та онлайн-шахрайства. Переконайте дитину, що у разі цькування, шантажування чи вимагання в мережі Інтернет вона завжди може звернутися до батьків за підтримкою, а до поліції – за допомогою.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Голос Сокальщини на GoogleNews