Листи до редакції

Поліцейські Львівщини застерігають, як не стати жертвою торгівлі людьми

Сьогодні, 30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми.  Правоохоронці нагадують, куди звертатися, якщо ви чи ваші знайомі стали жертвами цього злочину

Від початку цього року на Львівщині не зафіксовано жодного випадку торгівлі людьми, проте правоохоронці постійно проводять профілактичні заходи з метою запобігання та недопущення такого явища, підвищення обізнаності населення про його форми та ознаки, вміння розпізнавати підозрілі пропозиції щодо працевлаштування, способи вербування людей тощо. Поліцейські нагадують, що досі існує поняття работоргівлі,  працює чорний ринок торгівлі людськими органами. Особлива увага приділяється  проблемам  жіночої трудової міграції, зокрема, сексуальній експлуатації жінок, залучення до сурогатного материнства тощо.

Крім того, ювенальні поліцейські зустрічаються з молоддю та проводять профілактичну роботу, розповідаючи старшокласникам та студентам, як безпечно шукати робота за кордоном, щоб не стати жертвою торгівлі людьми.

Правоохоронці вкотре звертаються до громадян: будьте обачні та обережні! Плануючи виїхати на роботу за кордон, співпрацюйте лише з офіційними організаціями-посередниками, які мають ліцензію. Якщо виїжджаєте на тривалий термін (більше трьох місяців), станьте на консульській облік. Тримайте постійний контакт із своїми рідними, не віддавайте документи третім особам, а також зберігайте при собі копії документів. Пам’ятайте, що жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, незалежно від віку та статі.

Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми чи вам відомо про такі випадки щодо своїх родичів або знайомих, звертайтеся на оперативну лінію 102 або на Національну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми за номером 527 або 0 800 505 501. Також працює онлайн-ресурс 527.org.ua, де можна отримати безкоштовну електронну консультацію.

Крім того, правоохоронці нагадують, що за торгівлю людьми передбачено кримінальну відповідальність за ст.149 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, – позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Відділ комунікації поліції Львівської області

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.