Листи до редакції

Понад 60 тисяч доларів виручили у Львові під час благодійного мистецького аукціону «5» на підтримку двох військових госпіталів

Захід відбувся у межах мистецького проєкту «Ми і світ», який започаткував Благодійний фонд Козицького.

1 грудня у Львові відбувся благодійний мистецький аукціон «5», місцем проведення якого став Будинок вчених.

Відвідувачі аукціону мали можливість придбати картини, скульптури з дерева, глини, каменю, шамоту, гіпсу, які створили українські та закордонні митці.

Під час заходу вдалося реалізувати 54 лоти і зібрати 126 800 доларів. Половину цих коштів організатори скерують на закупівлю медичного обладнання для Запорізького військового госпіталю та для Військово-медичного клінічного центру Східного регіону, зокрема йдеться про апарати, які допомагають знайти осколки в тілі людини, визначають гематоми, посилені ультразвукові апарати та ін. Іншу половину коштів передадуть як подяку митцям, які надали свої твори як лоти для аукціону.

Як розповіла артдиректорка Благодійного фонду Козицького, кураторка мистецького проєкту «Ми і світ» Христина Береговська, це вже п’ятий такий аукціон у межах зазначеного проєкту.

«Благодійний Фонд Козицького за останніх півтора року організував 5 мистецьких аукціонів. Всі успішні, завдяки правильній синергії команди організаторів, художників і щедрих покупців – поціновувачів мистецтва. На попередніх аукціонах загалом представили 191 лот мистецтва, з яких 132 придбали. За отримані кошти ми запротезували двох потерпілих жінок з Лисичанська та Северодонецька, надали 10 річних освітніх стипендій студентам, закупили медичне обладнання для Львівського обласного перинатального центру та для Військової частини А3309 (Дніпро) та А4615 (Запоріжжя), а також фінансово допомогли художникам. П’ятий зимовий аукціон представляє 65 лотів живопису та скульптурної пластики 49 українських художників з різних регіонів України та іноземців», – зазначила під час відкриття аукціону Христина Береговська.

До заходу приєдналися представники влади, волонтери, військовослужбовці, художники, митці, підприємці.

«У різних містах України з’явилася добра тенденція – влаштовувати мистецькі аукціони задля благодійної мети. Але дуже хотілося б, щоб лотами на таких аукціонах ставали справді зразкові роботи наших митців.

Дякую усім, хто знайшов час та можливість взяти участь в аукціоні, де є унікальне поєднання робіт: старі майстри, модерністи і сучасні художники. І всі вони – наша велика гордість. Це ті люди, чий живопис і скульптурна пластика демонструють справжній український погляд на життя та мистецтво. Це ті митці, які дуже гідно представляють нашу державу на міжнародному рівні. Це ті люди, на основі чиєї творчості вивчаємо історію та сучасність українського мистецтва. Дякую також іноземним митцям, які передали свої роботи на благодійну мету», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Нагадаємо, раніше ми писали про інші благодійні аукціони у межах проєкту «Ми і світ». Під час аукціону «Два дива» виручили 700 тисяч гривень, за які придбали апарат надання невідкладної допомоги передчасно народженим дітям «Лайфстар» (LifeStar) для Львівського обласного клінічного перинатального центру, а завдяки аукціону «Промінь» зібрали майже 5 млн грн, половину з яких передали для облаштування операційної в укритті перинатального центру.

ЛОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews