Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Пошиття костюмів для медпрацівників, оновлення обладнання для лікарні – Сокальщина готується приймати хворих на коронавірус

Сокаль, 19 березня 2020 року - під час карантину вулиці пустують

Як Сокальщина готується до можливої пандемії коронавірусу на Львівщині

Сьогодні 19 березня в ефірі радіо Сокаль побували голова Сокальської районної ради Микола Пасько та голова Сокальської РДА Ігор Дацюк. Голос Сокальщини підготував коротке повідомлення про те, про що хотіли повідомити високопосадовці.

Метою інтерв’ю було інформування громадян про ситуацію підготовки Сокальщини до боротьби з епідемією а також прохання зберігати спокій та виконувати вказівки карантину.

Як повідомили високопосадовці, 18 березня відбулося засідання позачергової сесії Сокальської районної ради на якому Сокальській ЦРЛ виділено виділено кошти з резервного фонду районного бюджету, в сумі 880 тис. грн. З них 580 тис. грн буде використано для придбання апарату штучної вентиляції легень, 300 тис. грн – для закупівлі дезінфікуючих засобів і засобів захисту та для додаткових виплат персоналу, залученого до надання медичної допомоги пацієнтам, хворим на коронавірус.

Будуть шити костюми

Як повідомив Ігор Дацюк на Львівщині створено штаб по боротьбі з інфекцією коронавірусу. Через велику нестачу захисних костюмів для медперсоналу, масок вирішено задіяти всі підприємства області, які займаються пошиттям одягу. Серед них – ДП “Датський текстиль”. Лекала для виготовлення захисних костюмів надасть Львівська ОДА. Тому костюмами планують забезпечити медперсонал якнайшвидше.

Щодо масок, ситуація аналогічна – шукаються шляхи для швидкого пошиття захисних масок. Але медперсоналу Сокальської ЦРЛ видано маски для прийому хворих з підозрою на інфекцію.

Чому Сокальська лікарня серед тих, яка прийматиме хворих на коронавірус

Як повідомив Ігор Дацюк, що Сокальська лікарня у разі необхідності прийматиме хворих на коронавірус , але третьої хвилі. Перша хвиля – приблизно 400 ліжок в інфекційній лікарні Львова. Друга хвиля – військовий госпіталь у Винниках та інші лікарні у Львові. Приблизна кількість хворих, які зможуть прийняти дані заклади – до 1500. І лише якщо кількість пацієнтів буде більшою в Сокальській ЦРЛ прийматимуть пацієнтів з Сокальського району, Червонограда, Радехівського району.

Які приготування тривають для прийому хворих в Сокальській ЦРЛ

Микола Пасько, голова Сокальської районної ради повідомив про одностайну підтримку депутатського корпусу щодо виділення коштів допомоги, які наданий момент мінімально необхідні і підкреслив, що готові виділяти ще у разі необхідності. За виділені кошти планують поновити систему подачі кисню в інфекційному відділені лікарні. Доповідачі наголошували, що без системи подачі кисню до хворого неможливо надати якісне лікування. Сьогодні, 19 березня мали прибути представники компанії для визначення вартості відновлення системи подачі кисню. Окремим пунктом є апарати для штучної вентиляції легень. В Сокальській лікарні їх 6, як повідомив Ігор Дацюк. Два з них – дуже старі. Планується в подальшому закупити додаткові апарати ШВЛ, в тому числі за допомогою Львівської ОДА.

Микола Пасько наголосив, що Червоноградська лікарня була в пріорітеті фінансування з області, так як вона була визначено опорною лікарнею. Але у зв’язку з ситуацією що склалася ми будемо вимагати надавати додаткові кошти для фінансування Сокальської лікарні. В тому числі, плануємо отримати додаткові апарати ШВЛ, – повідомив Микола Пасько.

Ігор Дацюк повідомив що у разі якщо в лікарню звернеться хворий з симптомами інфекції коронавірусу, йому при вході поміряють дистанційно температуру, видадуть маску (спеціально видали) і направлять до лікаря. Лікар вже буде вирішувати що робити далі.

Спокій, спокій та самоізоляція

Як Микола Пасько, так і Ігор Дацюк постійно повторювали – потрібно зберігати спокій, дотримуватися правил карантину та обов’язково при прибутті з-закордону – самоізолюватися!

Як наголосив Микола Пасько, враховуються помилки Італії та Іспанії щодо розповсюдження інфекції тому хочуть діяти наперід.

На даний момент даних про те хто приїхав з-закордону не можливо отримати – залежить чим їхали, звідки, де проживають. Тому тут надія – лише на свідомість громадян.

При необхідності, звертайтеся за допомогою до близьких сусідів, – не виходьте на вулицю. Бачите в черзі пенсіонера – запропонуйте допомогу! Не будьте байдужими, – так наголошували доповідачі.

Відповідальність за порушення карантину

Ігор Дацюк повідомив, що станом на 19 березня нікого з підприємців, посадовців за порушення правил карантину не оштрафовано. На даний момент ведуться лиш профілактичні заходи.

Чи є хворі на коронавірус на Сокальщині

Станом на 19 березня офіційної інформації немає, хоча госпіталізована 71-річна червоноградка у Львові з підозрою на коронавірус. Пацієнтка виявилася мешканкою Червонограда. Жінка нещодавно була в Італії. Перші симптоми інфекції у неї з’явилися через 13 днів після повернення додому.

Які додаткові заходи приймаються для попередження пандемії коронавірусу на Сокальщині

Хочеться нагадати, що на території Львівської області обмежили транспортні перевезення, в тому числі Сокальська міська рада ухвалила розпорядження, яким вводять запобіжні заходи щодо розповсюдження коронавірусу на території міста :

В Червонограді також місцева влада ввела ряд заборон :

Нагадаємо, що в Червонограді до лікарів звертаються пацієнти, які повернулися з Італії, Франції, Польщі, Іспанії

Від редакції

Хочеться додати, що організації такої масштабної роботи – дуже нелегка справа. Особливо коли стикаєшся з небажанням та нерозумінням серйозності ситуації. Але найголовніше це є самосвідомість. На даний момент спостерігається багато людей, які приїхали з-закордону і просто прогулюються по Сокалі, по селах – не поважаючи тим самим ані себе, ані близьких. Вони ще й тим хваляться. Тому спокійно телефонуємо в поліцію і повідомляємо про порушення карантину

Потрібно віддати належне – на другий день після призначення карантину більшість громадян дотримується дистанції в черзі, зберігають спокій. Але трапляються і такі – а що я , я тільки спитаю щоб не стояти в черзі. І це в більшості тверезі люди. Але чи ти поважаєш тим себе?

Окремо потрібно повідомити про паніку, яка склалася на валютному та продуктовому ринку. За інсайдерською інформацією, заробітчани які поверталися з-закордону почали знімати депозити, багато людей бігли купувати валюту. Тим самим додатково створюючи ажіотаж. Але ми не думаємо хто за це все оплатить на самому завершенні. Про продукти розповідати марно, – купували від солі пачками до гречки, муки, а лимони розходилися кілограмами. Вітамін С треба отримувати для організму, але все в міру. Він не врятує вас від коронавірсу.

Станом на 19 березня ажіотажу як в банках, так і в продуктових магазинах – немає.

Якщо ви хочете жити завтра, думайте сьогодні та будьте здорові! Зберігайте спокій! Турбуйтеся про близьких і дбайте за себе!

Тримай дистанцію від негативу

Exit mobile version